חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל מכתבים, תמלילי שידורים וראיונות, הקלטות וחומרי מחקר היסטורי וספרותי.

כותר ארכיון רות בקי-קולודני. -Ruth Bachi-Kolodny archive.
כותרים נוספים Ruth Bachi-Kolodny archive.
שנה 1967-2018
הערת ציטוט ARC. 4* 2007 ארכיון רות בקי-קולודני, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
רות בקי-קולודני נולדה בחיפה בשנת 1939 למשה קולודני ולמלכה לבית פיש, שהתפרסמה כאחת המורים הראשונים בארץ לכימיה ולטבע. כאשר היתה רות בקי-קולודני בת שמונה עברה עם אמה ואחותה להתגורר בקיבוץ חולדה, שם נחשפה לחיי הקיבוץ, לילדים פליטי המלחמה ולשיירות שיצאו מהקיבוץ לירושלים הנצורה. בהיותה בת עשר עברה המשפחה להתגורר בקרית טבעון ולאחר מכן בנווה שאנן בחיפה. כתלמידה ערכה את עיתון הכיתה, כתבה סיפורים לעיתון "דבר לילדים" והתכתבה עם אליעזר שמאלי מעל גבי העיתון. למדה באוניברסיטה העברית בירושלים ספרות עברית ואנגלית, וסיימה לימודי מוסמך ותעודת הוראה ב-1965. תוך כדי הלימודים עברה קורס "עורכי תוכניות רדיו" והחלה לעבוד ב"קול ישראל". במסגרת עבודתה ברדיו בין השנים 1965-2005 ניהלה את מרכז ההדרכה של רשות השידור, ערכה והגישה תוכניות בנושאי ארץ מולדת, ירושלים, התיישבות, "בית הורי", סיפורי שואה, קליטה, סיפורי חיים ועוד. פרסמה רומנים היסטוריים וביוגרפיות על דמויות מרכזיות בתולדות היישוב (ביניהן מניה שוחט, אולגה חנקין, טדי קולק, אירה יאן), שנועדו להנחיל את הסיפור הציוני גם לדור הצעיר. על יצירתה זכתה בפרסים שונים ביניהם פרס יצחק שדה (1993), פרס זאב לספרות נוער (1998) ופרס בן גוריון (2018).
Language note/הערת שפה: התיעוד שבכתב בארכיון הוא בעברית ובאנגלית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש מארס 2017 על ידי רות בקי-קולודני.
תיאור 4 מטר..
מתוך ארכיון רות בקי-קולודני.
שפה עברית
אנגלית
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 2007 ארכיון רות בקי-קולודני.
מספר מערכת 990040888810205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?