חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל למעלה מ-1,000,000 תצלומי עיתונות, בשחור לבן ובצבע, שנעשו בעיקר במדינת ישראל, ובהם תועדו אירועים שונים בתולדות המדינה, אישים, הווי חיים ועוד. תצלומים אלה נוצרו במסגרת פעילותה של סוכנות הצילום יפפא (IPPA) שנוסדה ונוהלה בידי דן הדני, ופעלה בין השנים 1965-2000. הארכיון כולל תשלילים (נגטיבים) של כל התצלומים, הדפסי מגע, יומני עבודה ורשימות שונות הנוגעות לניהול מלאי התצלומים, וכן תיעוד אחר בכתב ובדפוס באשר לעבודתה של סוכנות הצילום.

כותר ארכיון דן הדני.
כותרים נוספים Dan Hadani Archive.
מחברים/ יוצרים נוספים Israel Press and Photo Agency Israel former owner
מקור/בעלים The National Library of Israel, Jerusalem, Israel
שנה 1930-2016
הערת ציטוט ARC. 4* 1995 ארכיון דן הדני, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
דן הדני נולד בפולין בשנת 1924. בשנת 1948 עלה לישראל, סיים קורס חובלים ג שנמשך שנתיים, ושירת בחיל הים כקצין בשירות קבע. בשנת 1964 השתחרר משירותו בצה"ל, לאחר 17 שנות שירות, ובאותה שנה הקים את סוכנות הצילום יפפ"א (Israel Press & Photo Agency) אשר העסיקה צלמים מקצועיים וסיפקה תצלומים וידיעות חדשותיות שונות לכתבי עת ועיתונים זרים בכל רחבי העולם. באמצע שנות השבעים של המאה העשרים התרחבה מאוד פעילותה של סוכנות יפפ"א והיא היתה לספקית התצלומים העיקרית גם של מערכות עיתונים עבריים בישראל. בשנת 2000 פרש דן הדני לגמלאות וסגר את סוכנות IPPA ובמקביל, עסק בפיתוח ארכיון התצלומים שברשותו, בדיגיטציה של התצלומים והעלאתם לרשת.
Language note/הערת שפה: התיעוד הכתוב באוסף הוא בעברית ובאנגלית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד בספרייה הלאומית על ידי מר דן הדני, גבעתיים, בהתאם לחוזה שנחתם ביום 22 בספטמבר 2016.
תיאור 15 מטר..
שפה עברית
אנגלית
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1995
מספר מערכת 990039442520205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
תגיות

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?