קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

האוסף כולל בעיקר תעודות הנוגעות לאסיפת הרבנים הכללית אשר נערכה בעיר סנט פטרבורג בשנת 1910, בהשתתפותו של הרב מלכיאל צבי (הירש) טננבוים. באוסף גם: כתב יד של מאמר וזכרונות ברוסית מאת בנו של הרב טננבוים, יונה טמיר טננבוים.

כותר.. אוסף מלכיאל צבי טננבוים.
כותרים נוספים English title: Malkiel Zvi Tenenbaum Collection.
שנה 1898-1921
הערות Fonds Record
הערת ציטוט V 964 אוסף מלכיאל צבי טננבוים, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
היקף החומר 0.2 מטר..
מתוך אוסף מלכיאל צבי טננבוים.
שפה רוסית
עברית
סימול V 964
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי הרב מלכיאל צבי הירש טננבוים נולד בעיירה מוטלה בשנת 1847. למד בישיבת וולוז'ין ובישיבת איישישוק (ליטא). בשנת 1887 מונה לתפקיד רב קהילת לומז'ה, ובתפקיד זה כיהן עד לפטירתו. הרב טננבוים היה אחד מראשי אגודת הרבנים באימפריה הרוסית, והוא נהרג בדרכו אל האסיפה הכללית של אגודה זו, אשר נערכה ברשיון השלטונות בבירה פטרבורג, בחודש מארס 1910. עיקר כתביו הם ספרי שו"ת "דברי מלכיאל".
הערת שפה מרבית התעודות באוסף הן ברוסית, ומיעוטן בעברית.
היסטורית בעלים האוסף הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בשנת 1954 על ידי יונה טננבוים (טמיר, 1889-1959), בנו של הרב מלכיאל צבי טננבוים, אשר עלה לארץ ישראל בשנת 1925 וחי בתל אביב.
מספר מערכת 990038357090205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?