קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

גלויה מחולקת ובה הדפס רשת מציור המציג את העלאתם על המוקד ("אוטו-דה פה" - Auto-da-fé) של יהודים באשכנז במאה החמש-עשרה. זוהי למעשה רפרודוקציה מהדפס שנוצר על פי האופרה "היהודיה" (La Juive) שעלילתה נכתבה על ידי אוז'ן סקריבה ( Eugène Scribe) והיא הולחנה בידי ז'ק פרומנטל הלוי (Fromental Halévy) בשנת 1835. בציור זה מתטוארת המערכה החמישית של האופרה. בתחתית הציור ניתן להבחין בתיאורו, אשר נכתב עברית: "רחל תפושה בידי התלין להעלותה על המוקד. אותה ואת היהודי אלעזר הצורף, הנחשב לאביה. על פי המשפט אשר חרץ עליהם הקרדינל ברוני, שבאמת הוא אביה." תחת הרפרודוקציה, נוספה כותרת בעברית וברוסית, וכן המלים העבריות: "לשנה טובה". ככל הנראה, גלויה זו שימשה כאיגרת שנה טובה, שנשלחה לכבוד ראש השנה העברי. גלויה זו לא היתה בשימוש, ואין עליה פרטים כלשהם באשר לתאריך הפקתה. בגבה צויין כי היא נדפסה בעיר ורשה, אז תחת השלטון הרוסי. ככל הנראה, היא הופקה בראשית העשור השני של המאה העשרים.

כותר מוקדי עולם.
כותרים נוספים Жидовка.
שנה ca. 1910-1914
סוגה Print
הערות File Record
Language note/הערת שפה: עברית
תיאור 1 postcard : b&w
94 X 144 mm..
מתוך אוסף הגלויות
שפה אין תוכן מילולי
רמת התיאור File Record
הערת שפה עברית
מספר מערכת 990037122410205171
קרדיטים אוסף התצלומים, הספרייה הלאומית
קישורים מוקדי עולם.

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

אוסף התצלומים, הספרייה הלאומית

תנאי השימוש:

הנך רשאי/ת להשתמש בפריט באופן חופשי לכל מטרה וללא מגבלות כלשהן. פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכן את שם בעל האוסף הרשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה.

שים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
מוקדי עולם – הספרייה הלאומית

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?