קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

תמונה

גלויה מחולקת ובה הדפס בגוני חום-ספיה מציור המתאר אם יהודיה עם בנה. על-פי הכותרת ביידיש, בתחתית הציור, ניתן להסיק כי ציור זה מתאר ילד שלא התקבל ללימודים בבית ספר תיכון (גימנסיה) בשל יהדותו. ככל הנראה, ציור זה מכוון לחוקים האנטישמיים של "Numerus Clausus" ,תחת שלטון רוסיה הצארית, שלפיהם הוגבל מספר היהודים שהיו רשאים להתקבל ללימודים במוסדות חינוך על-יסודיים ממלכתיים. על הציור לא מופיעה חתימת הצייר, וכן לא צויין בגב הגלויה תאריך הפקתה או שם האמן. בגב הגלויה צויין רק כי היא נדפסה בגרמניה - ככל הנראה, היא נוצרה בראשית העשור השני של המאה העשרים, ונועדה לתפוצה בעיקר בפולין ובארצות מזרח אירופה. גלויה זו לא היתה בשימוש.

כותר ניט זוכה בגורל געווען (אין גימנזאיום).
שנה ca. 1910-1914
סוגה Print
הערות File Record
תיאור 1 postcard : sepia
87 X 138 mm..
מתוך אוסף הגלויות
שפה יידיש
מספר מדף/סרט/תיק TM 8* 894
מספר מערכת 990037122130205171
קישורים ניט זוכה בגורל געווען (אין גימנזאיום).

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

אוסף התצלומים, הספרייה הלאומית

תנאי השימוש:

הנך רשאי/ת להשתמש בפריט באופן חופשי לכל מטרה וללא מגבלות כלשהן. פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכן את שם בעל האוסף הרשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה.

שים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC
ניט זוכה בגורל געווען (אין גימנזאיום) – הספרייה הלאומית

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?