חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

זוג עותקים בלתי זהים מאותה גלויה, ובה הדפס מוקטן מתחריט המתאר קבוצת יהודים לומדים בבית מדרש, כנראה באחת מקהילות מרוקו. על הגלויה לא צויין מקור התחריט, אך קרוב לוודאי הוא מבוסס על ציורו של המזרחן והאמן הצרפתי ז'ן-זול אנטואן לקום דה נוי (Jean Jules Antoine Lecomte du Noüy, 1842-1923) "יהודים קוראים בתורה, מזכרת ממרוקו" (The Reading of the Bible by the Rabbis: A Souvenir of Morocco) על הגלויה נדפסו שם היצירה בעברית ובגרמנית (על ההדפסה המאוחרת יותר) או בצרפתית (על ההדפסה הראשונה, משנת 1903), וכן צויין מספרה. על פי מספר זה, היא הופקה בתוך סדרת מאה הגלויות הראשונות של חברת "לבנון", מוסקבה, בשנת 1903, ונדפסה בעיר ורשה. הגלויה המוקדמת יותר, משנת 1903, איננה מחולקת. בגב הגלויות נדפסו שם החברה וסמלה המסחרי. גלויות אלו לא היו בשימוש והן הוצאו מתוך אוסף גלויות "לבנון" שנתרמו לספרייה הלאומית בשנת 1939 על ידי העורך הראשי של ההוצאה, מר בנימין מינץ, ורשה.

כותר יהודי מרוקו. -[Moroccan Jews] [picture]
כותרים נוספים Juifs de Maroc [picture]
[Moroccan Jews] [picture]
שנה 1903
סוגה Print
הערות File Record
גלויות "לבנון" מספר 51.
Language note/הערת שפה: עברית
תיאור 2 postcards : b&w
88 X 138 mm..
מתוך אוסף הגלויות
שפה אין תוכן מילולי
מספר מדף/סרט/תיק TM 8* 344
מספר מערכת 990036908950205171
קישורים יהודי מרוקו.

בכל שימוש יש לציין את מקור הפריט בנוסח הבא:

אוסף התצלומים, הספרייה הלאומית

תנאי השימוש:

הנך רשאי/ת להשתמש בפריט באופן חופשי לכל מטרה וללא מגבלות כלשהן. פריט זה שייך לנחלת הכלל (Public Domain) ואינו כפוף לזכויות יוצרים במדינת ישראל.

נבקשך לציין כי הפריט הוא מאוסף הספרייה הלאומית וכן את שם בעל האוסף הרשום במידע המפורט על הפריט בקטלוג הספרייה.

שים לב כי כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה למדינה ולכן אם ברצונך לעשות שימוש בפריט מחוץ למדינת ישראל עליך לברר מהם כללי זכויות יוצרים על פי הדין החל באותה מדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?