חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל מכתבים מקוריים והעתקי מכתבים מאת צבי וויסלבסקי ואליו; כתבי יד של תרגומי צבי וויסלבסקי לעברית מגרמנית, בעיקר מכתבי הרמן כהן; תצלומים ותעודות שונות מעזבונו של צבי וויסלבסקי.

כותר ארכיון צבי וויסלבסקי.
כותרים נוספים Zvi Woyslawski Archive.
שנה 1931-1960
הערת ציטוט V. 1392 ארכיון צבי וויסלבסקי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
חלק מן הארכיון היה רשום בעבר תחת הסימול V. 1436.
ד"ר צבי וויסלבסקי נולד בגרייבה, פולין, בשנת 1889. למד בישיבות טלז וראדין, ואחר כך ב"ישיבה המתוקנת" בראשותו של חיים טשרנוביץ בעיר אודיסה. למד גם באקדמיה למדעי היהדות בפטרבורג, מייסוד של הברון דוד גינצבורג. בשנת 1919 החל את לימודיו באוניברסיטת אודיסה. בשנת 1921 היה וויסלבסקי אחד מקבוצת הסופרים שהותרה יציאתם מברית המועצות ובתוכם ביאליק. בין 1921 ל-1934 שהה וויסלבסקי בברלין, שם היה מזכיר הוצאת "דביר" ועסק בפעילות ספרותית ובמקביל, השלים את לימודיו לתואר דוקטור לפילוסופיה באוניברסיטת ברלין. בשנת 1934 עלה לארץ ישראל וכאן עסק בכתיבה, עריכה ותרגום. היה מעובדיהם הקבועים של הוצאות הספרים "מוסד ביאליק" ו"דביר". ד"ר צבי וויסלבסקי נפטר בירושלים, ב-29 בנובמבר 1957.
חלק נוסף מארכיון וויסלבסקי שמור במכון "גנזים", תל אביב.
Language note/הערת שפה: התעודות בארכיון הן בגרמנית ובעברית.
היסטורית בעלים כתבי היד של התרגומים הופקדו לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי ד"ר משה שפיצר, בשנת 1968
יתר החומר בארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי אלמנתו של צבי וויסלבסקי, גב' דבורה וויסלבסקי, בשנת 1969.
תיאור 0.4 מטר..
מתוך ארכיון צבי וויסלבסקי.
שפה עברית
גרמנית
סימול/מספר מדף/סרט/תיק V 1392 ארכיון צבי וויסלבסקי.
מספר מערכת 990035088730205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?