חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל: התכתבות אישית (המכתבים אל גדליה וילבושביץ וממנו בשבתו בחיפה, וכן באלכסנדריה ובדמשק); רשימות והתכתבות עם ספקים ובעלי מקצוע בתחום ההנדסה והבניין, בין השאר בנוגע לתכנון רחוב ג'מאל פשה ולתכנון בית כנסת בעיר יפו, וכן התכתבות עם "חברת השקאה פלשתינה" במושבה פתח תקוה; התכתבות הנוגעת לפעילותו הציונות של וילבושביץ, בין השאר עם מנחם אושיסקין ועם זלמן דוד לבונטין; מעט תוכניות הנדסיות; מעט תצלומים, בין השאר של בית החרושת "שמן" ושל בית המשאבה על נהר הירקון (מבנה הבטון הראשון בארץ ישראל). ; באוסף גם: ספר תווים ותעודות מתקופת לימודיה של אלכסנדרה וילבושביץ, בתו של גדליהו, בבית הספר הריאלי העברי בחיפה.

כותר ארכיון גדליהו וילבושביץ. -Gdalia Wilbuschewitsch archive
כותרים נוספים Gdalia Wilbuschewitsch archive
שנה 1911-1943
הערת ציטוט ARC. 4* 1880 ארכיון גדליהו וילבושביץ, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
שרידי הארכיון של גדליה וילבושביץ. ראה עוד באוסף משפחת וילבוש: ARC. 4* 1771
גדליהו וילבושביץ, יליד בלרוס, מהנדס מכונות, פעיל ציוני ומחלוצי התעשייה והבנייה בארץ ישראל. עלה ארצה בשנת 1892, ויסד בה כמה מפעלים תעשייתיים, תכנן מבנים רבים בתל אביב ובחיפה, ועסק גם בהוראה בתחום זה.
Language note/הערת שפה: הארכיון בשפות גרמנית, רוסית, עברית, ערבית טורקית, וקצת באנגלית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש מארס 2010.
תיאור 0.20 מטר..
מתוך ארכיון גדליהו וילבושביץ.
שפה ריבוי שפות
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1880 ארכיון גדליהו וילבושביץ.
מספר מערכת 990034788750205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?