קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

בארכיון: תעודות אישיות, יומנים ופנקסים, התכתבות, חמרי הכנה ורשימות בכתב יד ובהדפסת מחשב למאמריו, למחקריו ולשעורים שהעביר. עבודת הגמר לתאר שני ועבודת הדוקטורט של פרופ' שמואל ורסס, כן עבודות תלמידיו. צורף גם חומר של ואודות רעייתו אסתר כספי.

כותר.. ארכיון שמואל ורסס.
כותרים נוספים English title: Shmuel Werses Archive.
שנה 1915-2010
הערות Fonds Record
הערת ציטוט ARC. 4* 1895 ארכיון שמואל ורסס, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
היקף החומר 18 מטר..
מתוך ארכיון שמואל ורסס.
שפה עברית
יידיש
אנגלית
סימול ARC. 4* 1895
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי שמואל ורסס חוקר ספרות, פרופסור לספרות עברית באוניברסיטה העברית וחתן פרס ישראל לשנת תשמ"ט. נולד בווילנה 1915. לאחר שסיים את לימודיו בגימנסיה "תרבות" החל ללמוד באוניברסיטת וילנה, וב-1935 עלה לארץ ישראל והמשיך ללמוד בחוג לספרות עברית שבאוניברסיטה העברית עד לקבלת הדוקטורט. לפני קום המדינה הרצה בסמינר למורים שבמחנות פליטים בקפריסין ובפני מדריכי תנועת נוער מבוגרים. לאחר קום המדינה לימד חיילים עולים חדשים ספרות עברית. החל מ-1953 נמנה עם סגל החוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית. שמואל ורסס הוא מגדולי חוקרי ספרות ההשכלה. הוא חקר אף את תולדות כתבי העת העבריים ושלח ידו גם בחקר הספרות העברית החדשה. נפטר בירושלים אוקטובר 2010.
הערת שפה החומר הארכיוני רובו בעברית ויידיש, ומעוטו באנגלית, גרמנית ופולנית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספריה הלאומית על ידי בתו דבורה אלרן. מרס, 2011.
מספר מערכת 990030140640205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?