קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. תצלום פניו של שאול טשרניחובסקי, שוכב על ערש מותו: הדפס כסף, שחור לבן, 17X20 ס"מ. בגב התצלום, הקדשה מאת הצלם אלפרד ברנהיים מיום 26 באוקטובר 1943 אל מרדכי נרקיס.;2. תצלום דיוקנו של שאול טשרניחובסקי: הדפס כסף, שחור לבן, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card בגודל 10.5X16 ס"מ. יש להניח כי תצלום זה הופק בעיר אודסה, בערך בשנת 1906.;3. תצלום דיוקנו של שאול טשרניחובסקי, מרכיב משקפי שמש: הדפס חלבון, גוני חום, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Carte de visite בגודל 6.5X10.5 ס"מ. בתחתית התצלום, מוטבע שם חנות הצילום אשר הפיקה אותו, בעיר אודסה, בערך בשנת 1910. תצלום זה הוצא מתוך ארכיון יוסף קלוזנר.;4. תצלום דיוקן שאול טשרניחובסקי, מריאפול (Мариуполь), אוקראינה. הדפס מודבק על גבי כרטיס בתבנית Carte de visite, גוני חום, 6.5X10 ס"מ. יש להניח כי תצום זה הופק לפני 1910. תצלום זה הוצא מתוך ארכיון יוסף קלוזנר.;5. תצלום דיוקנו של שאול טשרניחובסקי, קייב, 1917: הדפס כסף, גוני חום, 13X8 ס"מ. בגב התצלום, ציין ד"ר שבדרון כי הוא נתרם לאוסף על ידי דב סדן (שטוק) בשנת 1947. תחת הערה זו, נכתב בדיו: "ש. טשרניחובסקי. סתו 1917 בקיוב. [בעת] סיבובו בערי ישראל עם הרצאתו "עמנואל הרומי".;6. תצלום דיוקנו של שאול טשרניחובסקי, שבלי, ליטא: הדפס כסף, שחור לבן, 9X13.5 ס"מ. בגב התצלום, חותמת הצלם, בעברית: "פאטאגראפיא ה. זאקס. שאול [Šiauliai]". תצלום זה הופק, יש להניח, בסוף שנות העשרים.;7. תצלום דיוקנו של טשרניחובסקי בחברת כלבו, 1927: הדפס כסף, שחור לבן, 7X11.8 ס"מ. תצלום זה נתרם לאוסף בשנת 1930 על ידי דניאל פרסקי, אשר הוסיף בגבו את ההערה: "שאול טשרניחובסקי וכלבו דודי ביער גרונולד, סמוך לברלין. ז' בתשרי, תרפ"ח".;8. תצלום בו נראה תבליט מעשה ידי הפסל יוסף ספיר, המתאר את שאול טשרניחובסקי כרופא צבאי: הדפס כסף, שחור לבן, 8X12.5 ס"מ. תצלום זה נתרם לאוסף על ידי שלום בן ברוך, כנראה בשנות השלושים של המאה העשרים.;9. שבע גלויות, מהן כפולות, ובהן דיוקן שאול טשרניחובסקי. גלויות אלו יצאו לאור בהוצאת "צענטראל" ובהוצאת "לבנון", ורשה, בראשית המאה העשרים.;10. גזיר עתון ובו רישום של טשרניחובסקי בחברת המשורר רבינדרנת טאגור וכן קטעים מתוך פרסומים שונים, ובהן דיוקן טשרניחובסקי.

כותר טשרניחובסקי, שאול.
כותרים נוספים Саул Гутманович Черниховский.
Saul Tchernichowsky.
שנה 1905-1943
הערות File Record
1875-1943. מגדולי המשוררים העבריים
מתרגם, סופר ורופא.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1875-1943. מגדולי המשוררים העבריים
מתרגם, סופר ורופא.
מספר מערכת 990030130600205171
קישורים טשרניחובסקי, שאול.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?