קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

האוסף כולל בעיקר מכתבים שנשלחו לאברהם אריה עקביא מאת סופרים עבריים שונים.

כותר אוסף אברהם אריה עקביא.
כותרים נוספים English title: Avraham Aryeh Akiva Collection.
Avraham Aryeh Akiva Collection.
שנה 1898-1940
הערת ציטוט V 1194 אוסף אברהם אריה עקביא, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
חלק מן המכתבים באוסף היו שמורים בין השנים 1964-2010 בתוך אוסף שבדרון.
תיאור 0.2 מטר..
מתוך אוסף אברהם אריה עקביא.
שפה עברית
יידיש
רוסית
סימול V 1194
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי אברהם אריה לייב יעקבוביץ' - עקביא נולד בעיירה שניאדובו, פולין, בשנת 1882. ב-1899 עבר לעיר ורשה, שם היה אחד מעורכי הוצאת הספרים "תושיה". פרסם בכתבי עת ועתונים עבריים ואידיים רבים, ובהם הצפירה, הזמן, הדור, רשפים, ספרות ועוד. כתב ביידיש ובעברית סיפורים ורומנים ועסק בתרגום. בין השנים 1920-1935 ערך עקביא את השבועון העברי "בדרך" שראה אור בעיר ורשה. בשנת 1935 עלה עקביא לארץ ישראל. עקביא היה מעורכי האנצקלופדיה הכללית מסדה ועורך אנציקלופדיה "יזרעאל". בישראל היה עקביא אחד מחשובי החוקרים של הלוח העברי והכרונולוגיה העברית, לצד עבודתו הפורייה כמתרגם של ספרות ילדים.
הערת שפה התעודות באוסף הן בעברית וביידיש.
מספר מערכת 990029093820205171
היסטורית בעלים האוסף הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית על ידי אברהם אריה עקביא עצמו, בחודש סיוון תש"ה (מאי 1945) באמצעות בנו, אוריאל עקביא. חלק מחומר זה שולב בתוך אוסף האוטוגרפים על-שם שבדרון, ואילו חלק אחר מן החומר, הנוגע לפעילותו של עקביא במסגרת ארגוני תרבות שונים בפולין, הועבר לרשות הארכיון המרכזי לתולדות העם היהודי. בחודש ינואר 1964 הופקדו בספרייה הלאומית מכתבים נוספים מארכיון עקביא בידי בנו, אוריאל, ואף הם שולבו באוסף שבדרון. אוסף אברהם אריה עקביא כולל חלקים בלבד משתי הפקדות אלו.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?