חזרה לתוצאות החיפוש

ארכיון

בתיק: ארבעה תצלומי דיוקן שונים של מרדכי בן הלל הכהן, כולם בשחור לבן. שניים מן התצלומים חתומים על ידי הצלמות שרלוטה וגרטה מאייר והם הופקו בחיפה, במחצית הראשונה של שנות השלושים של המאה העשרים. בגב אחד מהם, הקדשה לאברהם שבדרון מאת בנו של המצולם, דוד הכהן. על שני הדיוקנאות האחרים, לא מצויין תאריך או מקום הפקתם, אך יש לשער כי גם הם הופקו בארץ ישראל, ברבע הראשון של המאה העשרים. בתיק גם: שתי גלויות בהוצאת "צנטרל" ובהוצאת "לבנון", ורשה, ובהן דיוקן מרדכי בן הלל הכהן. ; בתיק גם: תצלךום דיוקנו של מרדכי בן הלל הכהן בתבנית Carte de visite משנת 1875. בגב התצלום נוספה הקדשה מחורזת אל אברהם צוקרמן, בכתב ידו ובחתימתו של מב"ה הכהן: "מנחה חרבה בלולה בשמן אהבה [...] לא תראה פה תמונה, גויה לא פה תנוח/ בלתי אם לבב מלא אהבה ברוח..." בתחתית שיר מחורז זה, נוספה חתימת המצולם בציון התאריך: 29 בדצמבר 1875.

כותר הכהן, מרדכי בן הלל.: -Mordecai ben Hillel Hacohen.
כותרים נוספים Mordecai ben Hillel Hacohen.
שנה ca. 1910-1935
הערות File Record
1856-1936. סופר עברי ועסקן ציוני.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 05 196
מספר מערכת 990029076220205171
קישורים הכהן, מרדכי בן הלל.
לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?