חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל: התכתבות וטיוטות מעבודתו הספרותית והמחקרית של ישעיה תשבי, מראשית צעדיו כסופר ומשורר עברי בהונגריה בשנות ה-20 וה-30, ועד לפירותיו המחקריים בספרות המוסר והקבלה, שהם עיקר יצירתו המדעית. הארכיון כולל גם תעודות רבות מפעילותו של תשבי באוניברסיטה העברית, ומהקשרים שהיו לו עם מוסדות אקדמיים אחרים בארץ ובעולם.

כותר ארכיון ישעיה תשבי. -Isaia Tishby archive
כותרים נוספים ארכיון ישעיהו תשבי.
Isaia Tishby archive
שנה 1924-1992
הערת ציטוט ARC. 4* 1526 ארכיון ישעיה תשבי, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
ישעיה תשבי, חוקר ספרות המוסר, הקבלה והחסידות, נולד בהונגריה בשנת 1908. בשנת 1933 עלה לארץ ישראל. משנת 1946 לימד באוניברסיטה העברית, ובשנת 1955 התמנה לפרופסור לספרות המחשבה והמוסר. חתן פרס ישראל לשנת 1979. כתב ספרים ומאמרים רבים. נפטר בירושלים בשנת 1992.
Language note/הערת שפה: החומר בארכיון הנו בשפות עברית, הונגרית, אנגלית, צרפתית וגרמנית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בבית הספרים הלאומי על ידי יוצר הארכיון בשנת 1978, הפקדה שנייה בשנת 1987, הפקדה שלישית על ידי בנו אריאל בשנת 2009.
תיאור 18 מטר..
מתוך ארכיון ישעיה תשבי.
שפה ריבוי שפות
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1526 ארכיון ישעיה תשבי.
מספר מערכת 990027864550205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?