חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

זוג דיוקנאות של המשורר נח שפירא, אשר נתרמו לאוסף בשנת 1932 על ידי אלמנתו, באמצעות הסופר דניאל פרסקי. בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של המשורר נח שפירא ("בר-נש"): הדפס חלבון בגוני חום, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Carte de visite, בגודל 6.5X10.3 ס"מ. בגב התצלום, נוספה הקדשה בעברית, בכתב ידו של נח שפירא: "מזכרת ידידות // בארץ רסיה, ארץ מגורי / בבלי מטרה את ימי נעורי / אחרי בלותי / גמרתי עלות לארץ אבותינו: / לעבוד שם את אדמת קדשנו. / ובטרם עלותי, / ל"מזכרת-נצח" מימי נעורי, / אעזוב לרב קרובי ומכירי / את זאת תמונתי. / וכי הוצאתי לפעל רעיוני, / בעלותם על לבם זכרוני, / וענתה בי שירתי. / מאתי, העולה לארץ אבותינו, / ח"י אייר, א'תתכ"א לגלותנו. " [26 במאי 1891]. ; 2. תצלום דיוקנו של ני שפירא, אוחז בקולמוס ולפני גליון של העתון "די אידישע צייטונג": הדפס כסף, שחור לבן, 9.5X14 ס"מ, מודבק על גבי מסגרת קרטון. כפי הנראה, תצלום זה הופק בעשור הראשון של המאה העשרים.

כותר שפירא, נח.:
שנה ca. 1891-1920
הערות File Record
1863-1931. מחלוצי העלייה הראשונה
משורר עברי עממי.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
שפה עברית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 21 179
מספר מערכת 990027859930205171
קישורים שפירא, נח.
לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?