קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. רישום עפרון מקורי של דיוקן שלום עליכם, מאת האמן רוזנטל (Rosenthal), אשר חתם על הדיוקן בציון המקום והזמן, קרלסבד, 4 באוגוסט 1907. עפרון על נייר, 29.5X23 ס"מ. בגב הרישום, כתב רוזנטל כי דיוקן זה צוייר בזמן שפגש את שלום עליכם, בשנת 1907. רוזנטל תרם דיוקן זה לבית הספרים הלאומי ב-26 בפברואר 1926, והוא נשלח ארצה מהעיר בוקרשט, שם התגורר האמן. בתחתית הרישום, נוספה חתימת ידו של שלום עליכם בעפרון, וכן הוטבעה חותמתו. בתיק גם: גלויה מסוג Real photo ובה רפרודוקציה מציור דיוקן נוסף של שלום עליכם מאת רוזנטל, אשר צוייר באותו מקום ובאותו זמן; רפרודוקציה מציור דיוקן זה על גבי כרזה בהוצאת קרן קימת לישראל, ירושלים, 1959.;2. תצלום דיוקנו של שלום עליכם, קייב: הדפס בתבנית Cabinet card בגודל 10.5X16.5 ס"מ. על התצלום, נכתב שמו של שלום עליכם בדיו, אולי בכתב ידו. בגב התצלום, צויין שדיוקן זה ניתן על ידי שלום עליכם לסופר אברהם בר גוטלובר. דיוקן זה נשלח לבית הספרים על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ', מעזבונו של גוטלובר. כפי הנראה, תצלום זה הופק בשנת 1888.;3. תצלום דיוקנו של שלום עליכם שוכב במיטתו וכותב, וסביבו עתונים ביידיש: הדפס שחור לבן, 13.7X9 ס"מ. בגב התצלום נכתב ברוסית, כי דיוקן זה צולם בעיירת הנופש נרוי (Nervi), איטליה, בשנת 1909.;4. תצלום דיוקנו של שלום עליכם: הדפס שחור לבן בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר פיאטרה-נמט, רומניה (Piatra Neamt), כנראה בעשור הראשון של המאה העשרים.;5. תצלום דיוקנו של שלום עליכם, דווינסק, לטביה, מאי 1914: הדפס כסף, שחור לבן, 8.7X13.2 ס"מ. בגב התצלום נוספה חותמת הצלם אשר הפיק דיוקן זה, Klatzkin, Dvinsk.;6. תצלום דיוקנו של שלום עליכם בערוב ימיו: הדפס בגוני חום-ספיה, 10X15 ס"מ. בפינתו הימנית התחתונה של התצלום, הוטבע שם הצלם אשר הפיק אותו, בעיר ניו יורק. תצלום זה נתרם לאוסף בשנת 1960 על ידי שיינה ברש, מעזבון פרל לוסמן, ניו יורק.;7. זוג תצלומי דיוקן של שלום עליכם בעת ביקורו בעיר גרודנה (Гродно) אוקראינה, בראשית המאה העשרים: הדפסי כסף, שחור לבן, 8.5X13 ס"מ. באחד מן התצלומים נראה שלום עליכם במרכזו של גן ציבורי, ואילו בתצלום השני הוא נראה בחברת ליב יפה (משמאל).;8. שבעה תצלומי רפרודוקציה מדיוקנאות שונים של שלום עליכם. הדפסי כסף, שחור לבן, 10X15 ס"מ. כפי הנראה, רפרודוקציות אלו הופקו בשנות השלושים או הארבעים של המאה העשרים.;9. רפרודוקציה מתצלום דיוקנו של שלום עליכם, ומהקדשה בכתב ידו אל אביגדור מנדלברג (Виктор Евсеевич Мандельберг). רפרודוקציה זו נתרמה לאוסף בשנת 1944 על ידי המהנדס משה נובומייסקי, גיסו של מנדלברג.;10. תריסר גלויות דואר שונות, אחדות מהן במספר עותקים, ובהן דיוקנו של שלום עליכם. גלויות אלו הופקו בפולין, בארצות הברית ובישראל, החל מראשית המאה העשרים ועד לשנות השבעים של המאה העשרים.;11. זוג כרזות ובהן רפרודוקציות מדיוקנו של שלום עליכם. כרזות אלו הופקו בארצות הברית, בשנות השלושים ובשנות החמישים של המאה העשרים.

כותר שלום עליכם.
כותרים נוספים Shalom Aleichem.
שנה ca. 1888-1971
הערות File Record
1859-1916. סופר יידיש
מגדולי הסופרים היהודיים.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
סימול Schwad 02 21 128
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1859-1916. סופר יידיש
מגדולי הסופרים היהודיים.
מספר מערכת 990027858900205171
קישורים שלום עליכם.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?