קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

תמונה

בתיק: ; 1. זוג הדפסים זהים ובהם ציור דיוקנו של י"ל פרץ בפחם, מאת האמן יוסף בודקו. על אחד מן ההדפסים, חתימת ידו של האמן, בעפרון. הדפס זה נתון בתוך מסגרת קרטון שבפינתה השמאלית התחתונה חותמת: Reichsinstitut für Geschichte des Neuen Deutschlands Bibliothek, המכון אשר עסק בהפצת התעמולה האנטישמית בגרמניה הנאצית. בגב המסגרת, תו ספר "תקומה לתרבות ישראל" - כפי הנראה, הובא דיוקן זה במסגרת "אוצרות הגולה". ; 2. זוג עותקים, בגדלים שונים, מאותו תצלום שבו נראה י.ל. פרץ יושב ליד שולחן עבודתו, כנראה בביתו: הדפסים בשחור לבן ובגוני חום, 12X16.5 ס"מ ו-22X30 ס"מ. על התצלום הקטן יותר צויין, כי הוא הוצא מתוך ארכיונו של יצחק גרינבוים אשר בארכיון הציוני המרכזי ונתרם לאוסף על ידי ד"ר ישראל קלויזנר, בשנת 1949. ; 3. תצלום דיוקנו של יצחק ליבוש פרץ: הדפס בגוני חום-ספיה, מודבק על גבי לוח בגודל 15X20 ס"מ. בתחתית הלוח, נדפס שם הצלם אשר הפיק דיוקן זה, לוין, בעיר בוברויסק. ; 4. תצלום דיוקנו של י"ל פרץ, חובש כובע פרווה: הדפס שחור לבן, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card, בגודל 11X16.5 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר ורשה, כנראה בסוף המאה התשע עשרה. בגב התצלום צויין כי הוא הוצא מתוך ארכיון יוסף קלוזנר. ; 5. תצלום דיוקנו של י"ל פרץ: הדפס שחור לבן, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16.5 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר קובנה, ליטא, ונשלח אל מערכת כתב העת "השלח", לשם פרסום בגליון היובל, 1912. כפי הנראה, דיוקן זה הופק בעשור הראשון של המאה העשרים. ; 6. גלויות שונות ובהן דיוקנאות של י.ל. פרץ. גלויות אלו יצאו לאור בהוצאת "צענטראל", ורשה; חברת "לבנון", מוסקבה; "התחיה" (רובינזון), סטניסלב; והוצאות נוספות בארצות הברית ובגרמניה. כל הגלויות הופקו ברבע הראשון של המאה העשרים.

כותר פרץ, יצחק ליבוש.
כותרים נוספים Isaac Leib Peretz.
שנה ca. 1890-1920
הערות File Record
1851-1915. מגדולי הסופרים ביידיש ובעברית.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 17 259
מספר מערכת 990027842390205171
קישורים פרץ; יצחק ליבוש.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?