חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. ליתוגרפיה ובה ציור דיוקנו של דוד פרידלנדר, בצדודית: הדפס אבן, 24.5X28.5 ס"מ, מודבק על גבי פיסת קרטון שבגבה חותמות המעידות כי פריט זה נתרם לבית הספרים הלאומי על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ'. סביב הדיוקן, צויירה מסגרת בזהב. בתחתית הדיוקן, נדפסו בגרמנית שמו, תוארו של פרידלנדר ("Stadtrath in Berlin") וכן תאריך לידתו. יש לשער כי דיוקן זה הופק עוד בחיי פרידלנדר, בראשית המאה התשע עשרה. בתיק גם: תצלום רפרודוקציה של דיוקן זה, בהקטנה, בתבנית Carte de visite. ; 2. תצלום רפרודוקציה מציור דיוקנו של דוד פרידלנדר, מאת הציירת הגרמניה קרולינה ברדואה (Caroline Bardua): הדפס כסף, שחור לבן, 15X17.5 ס"מ. בגב התצלום, חותמת אוסף האמנות של הקהילה היהודית בברלין (Kunstsammlung der Jüdischen Gemeinde in Berlin) ושל הצלמת אשר הפיקה את התצלום, גרטה קרפלוס (Grete Karplus). יש לשער כי רפרודוקציה זו הוכנה בסוף שנות העשרים או בראשית שנות השלושים של המאה העשרים, ונשלחה לאוסף שבדרון כחלק מיחסי החליפין ששררו בין שני המוסדות בתקופת רפובליקת ויימאר. ; 3. שלושה הדפסים שונים, אשר הופקו מאותו לוח, ובהם תחריט דיוקנו של דוד פרידלנדר. על אחד מן ההדפסים צויינה שנת הפקתו, 1789, ויש לשער כי שאר ההדפסים הופקו בערך באותו זמן. בתיק גם: תצלום רפרודוקציה של דיוקן זה, ללא ציון מקום או זמן יצירתו.

כותר פרידלנדר, דוד.: -David Friedländer.
כותרים נוספים David Friedländer.
שנה ca. 1789-1938
הערות File Record
1750-1834. תעשיין יהודי בגרמניה
מראשי תנועת ההתבוללות בגרמניה בתקופת ההשכלה.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
שפה גרמנית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 17 186
מספר מערכת 990027841380205171
קישורים פרידלנדר, דוד.
לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?