קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. תצלום דיוקנו של חיים זליג סלונימסקי - חז"ס: הדפס בגוני חום, בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר ורשה, כנראה בשנות התשעים של המאה התשע עשרה. בתחתית התצלום, חתימת ידו של סלונימסקי, בדיו. בגב התצלום ציין ד"ר אברהם שבדרון כי דיוקן זה נתרם לאוסף בשנת 1941 על ידי חמדה בן יהודה, ירושלים.;2. תצלום דיוקנו של חיים זליג סלונימסקי, ורשה, בערך 1900: הדפס בגוני חום, בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. תצלום זה שימש להפקת גלויות-דואר ובהן דיוקנו של חז"ס, בהוצאת חברת "לבנון", ורשה. בתיק גם: הגלויות בהוצאת "לבנון", אשר הופקו על פי דיוקן זה.;3. תצלום רפרודוקציה מדיוקנו של חז"ס, עם הכתובת בעברית: "צורת הרב החכם הכולל הומבאלד העברי מו"ה חיים זעליג סלאנימסקי נ"י מו"ל מ"ע הצפירה ומחבר ספרים היקרים בחכמת המדידה והתכונה". הדפס חלבון בגוני חום, מודבק על גבי כרטיס בגודל 10.5X15.5 ס"מ. על דיוקן זה לא מצויינים מקום או זמן הפקתו, אך יש לשער כי הוא נוצר במזרח אירופה, בסוף המאה התשע עשרה.;4. הדפס ובו ציור דיוקנו של חיים זליג סלונימסקי, 11.5X16 ס"מ. בתחתית ההדפס, הקדשה בכתב ידו של סלונימסקי אל צבי הרמן שפירא. הדפס זה נתרם לאוסף בשנת 1927 על ידי אברהם אלדמע, ממנהלי עזבונו של שפירא בקרן הקיימת לישראל.;5. הדפסים שונים ובהם דיוקנו של חז"ס, בשחור לבן. מרביתם של ההדפסים מבוססים על אותו תחריט שנוצר בשנת 1890.

כותר סלונימסקי, חיים זליג.
כותרים נוספים Chaim Selig Slonimski.
שנה ca. 1891-1928
הערות File Record
1810-1904. מתימטיקאי, מדען וסופר עברי משכיל
מייסד עתון "הצפירה" ועורכו הראשון.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1810-1904. מתימטיקאי, מדען וסופר עברי משכיל
מייסד עתון "הצפירה" ועורכו הראשון.
מספר מערכת 990027827190205171
קישורים סלונימסקי, חיים זליג.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?