חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

נחום סוקולוב, 1936-1859. מנהיג ציוני, סופר, משורר ומחלוצי העיתונות העברית. ; בתיק: ; 1. זוג תצלומי דיוקן של נחום סוקולוב בעת הקונגרס הציוני השבעה עשר, בזל, 1931. דיוקנאות אלו צולמו על ידי וילהלם זאב אלכסנדרוביץ', והם נתרמו על ידו לאוסף בשנת 1935. בגב אחד מן התצלומים, חותמת המעידה כי זוהי רפרודוקציה אשר הופקה על ידי ורנר בראון, ירושלים, כנראה בשנות השישים. ראה גם באוסף זאב אלכסנדרוביץ'. ; 2. זוג הדפסים זהים ובהם רפרודוקציה מתצלום דיוקנו של נחום סוקולוב וחתימת ידו. יש להניח כי הדפסים אלה, אשר הופקו על ידי חברת "לבנון", ורשה", הוצאו מתוך אחת ממהדורות כתביו של סוקולוב. ; 3. תצלום דיוקנו של נחום סוקולוב, ורשה, בערך 1890: הדפס שחור לבן בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. בגב התצלום, כתב ד"ר יוסף חזנוביץ', בדיו: "הר"ר נחום סאקאלאוו מו"ל 'הצפירה'". ; 4. תצלום דיוקנו של נחום סוקולוב, ורשה, בערך 1902: הדפס שחור לבן בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. בגב התצלום, חותמת חברת הגלויות "לבנון", ורשה - תצלום זה שימש להפקת גלויה ובה דיוקן סוקולוב, ועל כן נוספו עליו סימני דיות. ; 5. תצלום דיוקנו של נחום סוקולוב עומד, בערך 1900: הדפס שחור לבן בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. על התצלום, אשר נתרם לאוסף בשנת 1932 על ידי ליב יפה, לא מצויינים מקום או זמן הפקתו. ; 6. תצלום דיוקנו של נחום סוקולוב בצעירותו: סנט פטרבורג, בערך 1883. הדפס בגוני חום, 10.5X16 ס"מ, חתוך בשוליו. ; 7. תצלום רפרודוקציה מדיוקנו של נחום סוקולוב בעת הקונגרס הציוני הששה עשר, ציריך, 1929: הדפס כסף, שחור לבן, 5.5X8 ס"מ. העתק זה הופק בערך בשנת 1972. על התצלום לא צויין מקורו. ; 8. גלויות שונות אשר יצאו לאור בהוצאות "לבנון"; "התחיה"; יעקב בן דב, "אמנות", ורשה; "צענטראל", "יהודיה" והקרן הקימת לישראל, ובהן דיוקנאות שונים של נחום סוקולוב. ; 9. גזיר עתון, מתוך גליון "דבר" מיום 28 באוגוסט 1935, ובו סדרת קריקטורות של נחום סוקולוב, מאת אריה נבון. ; 10. כרטיס מתוך כרטסת האישים של ה-Jüdisches Lexikon ובו רפרודוקציה מוקטנת, בשחור לבן, של דיוקן סוקולוב ודוגמת חתימת ידו.

כותר סוקולוב, נחום. -Nahum Sokolow. -נחום סוקולוב
כותרים נוספים Nahum Sokolow.
נחום סוקולוב
שנה ca. 1883-1972
הערות File Record
1860-1936. סופר עברי, מחלוצי העתונות העברית
נשיא ההסתדרות הציונית העולמית.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 15 20
מספר מערכת 990027823410205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?