חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. הדפס ובו ציור דיוקנו של מקס נורדוי: שחור לבן, 38X51 ס"מ. הדפס זה יצא לאור בהוצאת איזידור קנופף, וינה (Isidor Knopf, Wien), כנראה בסוף המאה התשע עשרה. על פי החותמות שבגבו, הדפס זה נתרם לבית הספרים הלאומי על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ'. ; 2. תצלום רפרודוקציה של מדליון ובו דיוקן מקס נורדאו, מאת האמן היהודי-ציוני אלפרד נוסיג (Alfred Nossig). מדליון זה נוצר בשנת 1899, ויש לשער כי תצלום זה, אשר יצא לאור בברלין, בהוצאת Photochemie, הופק סמוך לאותה שנה. ; 3. הדפס ובו תחריט פלדה של דיוקן מקס נורדאו, בגודל 18X25 ס"מ. בגב ההדפס, נכתב בדיו, בכתב ידו של ד"ר יוסף חזנוביץ': "שמחה מאיר בן ר' גבריאל בן ר' שמחה נאמן מעיר קרוטושין במחוז פוזן בפרוסיא (זידפלד) - Dr. Sidfeld - Nordau". הדפס זה הופק בעיר לייפציג, גרמניה, כנראה ברבע האחרון של המאה התשע עשרה. ; 4. גלויה ובה דיוקן מקס נורדאו, ותחתיו הכיתוב: "ד"ר מאקס נורדאו / מיניסטר לבתי הספר בפלשתינה / חנוכה 5679 [תרע"ט]". גלויה זו הופקה בעיר סופיה, בולגריה, בעקבות ידיעה שפורסמה בעתונות התורכית, לפיה בארץ ישראל קמה מדינה עברית, ובה ממשלה שמקס נורדאו חבר בה, וממונה שם על תיק החינוך. בתיק גם: ידיעה שהופיעה בעתון "דבר", ביום 5 בנובמבר 1937, ובה סיפורו של "הקבינט היהודי הראשון". ; 5. שמונה גלויות שונות, ובהן דיוקנאות מקס נורדאו, בצילום ובציור. גלויות אלו הופקו על ידי ארגונים ומוסדות ציוניים שונים, החל מסוף המאה התשע עשרה ועד לאמצע שנות העשרים של המאה העשרים. מרבית הגלויות הופקו באוסטריה, בגרמניה ובפולין. ; 6. רפרודוקציות והדפסים שונים של דיוקנאות מרס נורדוי.

כותר נורדאו, מקס. -Max Nordau -מקס נורדאו
כותרים נוספים Max Nordau
מקס נורדאו
שנה ca. 1898-1930
הערות File Record
מקס נורדאו, 1923-1849. ממייסדי התנועה והוגה חזון "יהדות השרירים".
1849-1923. סופר והוגה דעות
מנהיג ציוני.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 14 30
מספר מערכת 990027822280205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?