חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. תצלום דיוקן גדול של מנדלי מוכר ספרים (שלום יעקב אברמוביץ'): הדפס שחור לבן, 40.5X51 ס"מ. על התצלום, אשר נמצא בספרייה בשנת 1967, לא מצויינים פרטים כלשהם באשר למקורו. ; 2. ציור דיוקנו של מנדלי מוכר ספרים, על פי גלוית תצלומו, מאת האמן ישראל וילנצ'יק: פחם על גבי נייר, 36X48 ס"מ. מעל הציור, הוצמד נייר מגן דק. תחת הדיוקן, הוסיף האמן הקדשה בעברית: "למנהל מחלקת העליה, מר אדוין סמואל / תמונת מנהל מחלקת הדלות והקבצנות הישראלית בספרות ובאמנות, מנדלי מוכר ספרים / ליובל מאת [!] השנים להולדתו - מתנה!". ציור זה נשלח על ידי האמן, מהעיר וילנה אל אדוין סמואל בירושלים, בשנת 1936, וזמן קצר אחר כך נתרם לאוסף על ידי סמואל עצמו. ; 3. הדפס בגוני חום, מודבק על גבי לוח קרטון בגודל 28X25 ס"מ, ובו דיוקנו של מנדלי מוכר ספרים שעון על ידו הימנית, ליד מכתבה, וספר פתוח לפניו. הדפס זה הופק על ידי הוצאת "יהודיה", ורשה, כנראה בעשור הראשון של המאה העשרים. ; תצלום של ריקוע נחושת מאת האמן ב. אפרים: הדפס שחור לבן, מודבק על גבי גליון נייר בגודל 25X35 ס"מ. בתחתית הגליון, כנראה חתימת האמן, בדיו. ; 4. תצלום דיוקנו של מנדלי מוכר ספרים, חובש מגבעת קש: הדפס שחור לבן, 10X13.5 ס"מ, מודבק על גבי מסגרת קרטון שבתחתיתה מוטבע שם הצלם אשר הפיק דיוקן זה, בעיר אודסה. תצלום זה נתרם לאוסף בשנת 1940 על ידי אלמנתו של אלתר דרויאנוב. ; 5. תצלום דיוקנו של מנדלי מוכר ספרים, אודסה, בערך 1890: הדפס בתבנית Cabinet card, גוני חום, 10.5X16 ס"מ. על התצלום, חותמת: "גנזי יוסף בירושלם" - תרומת ד"ר יוסף חזנוביץ' לבית הספרים הלאומי. ; 6. שלושה תצלומים בהם נראה מנדלי מוכר ספרים בתערוכת "בצלאל" אשר נערכה באודסה, בשנת 1911: הדפסי כסף, שחור לבן, 12X16 ס"מ. באחד מן התצלומים, נראה מנדלי מו"ס בחברת בוריס ש"ץ (מימין) ועלמה כלשהי (אולי נכדתו של מנדלי). תצלומים אלה נתרמו לאוסף בשנת 1934 על ידי מרדכי נרקיס, מנהל "בצלאל". ; 7. הדפסים שונים, בהם מתוך ספרים ופרסומים, ללא ציון מקורם, ובהם רפרודוקציות שונות של דיוקן מנדלי מו"ס בציורו בצילום, בשחור לבן. ; 8. גלויות שונות ובהן דיוקנו של מנדלי מוכר ספרים. מרבית הגלויות הופקו בפולין וברוסיה, בראשית המאה העשרים. ; 9. רפרודוקציה של תצלום דיוקן מנדלי בנעוריו, בתבנית Carte de visite. ככל הנראה, התצלום המקורי הוא משנות השישים של המאה התשע עשרה. בגב התצלום הוטבעה חותמת הצלם שהפיק אותה בעיר ורשה, בשנת 1891, וכן נוספה הקדשה ברוסית אל מנדלי מאת מרדכי ספקטור, אשר שלח רפרודוקציה זו אל מנדלי ב-25 באוגוסט 1891. תצלום זה הוצא בשנת 1958 מארכיון שלמה שרברק.

כותר מנדלי מוכר ספרים. -Mendele Moicher Sforim. -Менделе Мойхер Сфорим.
כותרים נוספים Mendele Moicher Sforim.
Менделе Мойхер Сфорим.
שנה ca. 1895-1965
הערות File Record
ראה גם בארכיון אוה אברמוביץ', Arc. 4* 1254.
1835-1917. מאבות הספרות העברית החדשה
ממניחי היסוד לספרות המודרנית ביידיש.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 13 158
מספר מערכת 990027820200205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?