קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

תמונה

בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של ד"ר קרפל ליפה: הדפס בתבנית Cabinet card, גוני חום, 11X16.5 ס"מ, הופק בעיר פיאטרה-נמט (Piatra Neamţ), רומניה, כנראה בשנות השמונים של המאה התשע עשרה. ; 2. תצלום דיוקנו של ד"ר קרפל ליפה, יאסי, בערך 1890: הדפס בתבנית Cabinet card, גוני חום, 11X16.5 ס"מ. על התצלום נכתב בדיו: "דוקטור ליפפא מק"ק יאסי ברומניה" ובתחתיתו הודבק פתק ובו חתימת ידו של ליפא, בדיו סגולה. בגב התצלום, מדבקה מודפסת צרפתית, לפיה דיוקן זה נתרם לבית הספרים על ידי איזידור גולדבלום, פריס, באמצעות ד"ר יוסף חזנוביץ'. ; 3. גלויה ובה דיוקנו של ד"ר ליפא, מודפס בשחור-לבן. בתחתית הגלויה, הודבק פתק ובו נכתב בדיו סגולה ונדפס בעברית: "לרעי אהובי למזכרת נצח אי"ה בשמחתך אקח גם אני חלקי / מקרב לבי תודתך לך אביע. על אשר הואלת לכבדני. ליום חגי השבעים שהגיע. בברכת טוב לקדמני. מוקירך, נתן פתחיהו". על פי הכתובת והחותמות שבגב הגלויה, היא נשלחה על ידי קרפל ליפה עצמו, מהעיר יאסי, רומניה, אל ד"ר יוסף חזנוביץ', ביאליסטוק, בחודש אוקטובר 1900. ; 4. הדפס רשת, שחור לבן, ובו דיוקן קרפל ליפה. יש להניח כי הדפס זה הוצא מתוך פרסום כלשהו.

כותר ליפה, קרפל נתן פתחיה בן ברוך משה.
כותרים נוספים Karpel Lippe.
שנה ca. 1885-1915
הערות File Record
1830-1915. רופא, סופר ומנהיג ציוני ברומניה
פתח את הקונגרס הציוני הראשון כזקן הצירים.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 12 181
מספר מערכת 990027809360205171
קישורים ליפה, קרפל נתן פתחיה בן ברוך משה.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?