חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של אפרים משה ליליין יושב אצל שולחן עבודתו, אוחז בעט ובדיו: הדפס חלבון בגוני חום, 22X27.5 ס"מ, מודבק על גבי קרטון קשיח. מעל לדמותו של ליליין, נראית בתצלום הכרזה שעיצב לכבוד הקונגרס הציוני החמישי שנערך בבזל, בשנת 1902, ועל כן יש לשער כי התצלום הופק סמוך לזמן זה. על התצלום לא צויין מקורו, אך יש לשער כי נתרם לבית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי בראשית המאה העשרים. ; 2. גזרי עתונים, כנראה מתוך העתונות היהודית-גרמנית, ובהם דיוקנו של אפרים משה ליליין. על גזרי העתונים לא צויין מקורם. ; 3. תצלום דיוקנו של אפרים משה ליליין: הדפס בגוני חום, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card, בגודל 10.5X16 ס"מ. בתחתית התצלום, חתימת ידו של ליליין, בדיו. על פי הכיתוב בגבו, תצלום דיוקן זה הופק בעיר קרקוב, כנראה בעת לימודיו של ליליין באקדמיה לאמנות שם. ; 4. תצלום דיוקנו של אפרים משה ליליין, ברלין, 1910: הדפס בגוני חום, מודבק על גבי קרטון מסגרת בגודל 17.5X23.5 ס"מ. ; 5. ארבע גלויות שונות ובהם דיוקנאות אפרים משה ליליין, בציור ובצילום. כל הגלויות הופקו בגרמניה, ברבע הראשון של המאה העשרים. ; 6. תצלום דיוקנו של א"מ ליליין בנעוריו: הדפס חלבון מודבק על גבי לוח קרטון בתבנית Cabinet card. על התצלום חתם ליליין את שמו, בדיו, ובגב הלוח ציין את מקום הצילום: דרוהוביץ', עיר הולדתו. ככל הנראה, תצלום זה נעשה בעת שהיה ליליין תלמיד גימנסיה, בסוף שנות השמונים או ראשית שנות התשעים של המאה התשע עשרה. תצלום זה נתרם לאוסף בשנת 1972 על ידי גב' דינה גיל (רייך).

כותר לילין, אפרים משה. -Ephraim Mose Lilien.
כותרים נוספים Ephraim Mose Lilien.
שנה ca. 1890-1925
הערות File Record
1874-1925. גרפיקאי וצייר יהודי
ממייסדי "בצלאל".
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 12 175
מספר מערכת 990027809280205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?