חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. ליתוגרפיה ובה ציור דיוקנו של שמואל דוד לוצטו (שד"ל): הדפס אבן, שחור לבן, 23X32 ס"מ. תחת הדיוקן, נדפס באיטלקית: "Samuel David Luzzatto / nato in Trieste il giorno 22 Agosto 1800. / Professore nel Collegio Convitto Rabbinico in Padova." על ההדפס לא מצויין תאריך הפקתו, אך יש לשער כי הוא משנות השלושים של המאה התשע עשרה. בתיק גם: עותק נוסף של הדפס זה, חתוך בשוליו. ; 2. תצלום דיוקנו של שד"ל, יושב סמוך לשולחן וספר פתוח לפניו: הדפס חלבון, 14X20.5 ס"מ, מודבק על גבי נייר מסגרת. בתחתיתו, נוספה הערה בכתב ידו של ד"ר אברהם שבדרון: "ניסן תש"ג. מתנת פרופ' חיים אהרן הרמן שטרוק, חיפה. מעזבון אחי אמו, פרופ' אברהם ברלינר". ; 3. שתי רפרודוקציות שונות מאותו תצלום דיוקן של שד"ל: הדפסי חלבון בגוני חום, הופקו בעיר פדובה, בערך בשנות השבעים של המאה התשע עשרה. אחד מן התצלומים הנו בתבנית Cabinet card ואילו האחר, בתבנית קטנה של Carte de visite. על התצלום הגדול יותר ציין ד"ר שבדרון כי הוא ניתן לו במתנה על ידי בנו של שד"ל, ישעיה לוצאטו, בשנת 1895. ; 4. תצלום רפרודוקציה בו נראה דיוקן שד"ל, על פי התצלום שלעיל (פריט 3) ודוגמת חתימת ידו: הדפס חלבון, גוני חום, מודבק על גבי כרטיס בגודל 10X15.5 ס"מ. בגב הכרטיס חותמת המעידה כי דיוקן זה נתרם לאוסף על ידי ד"ר יוסף חזנוביץ', ביאליסטוק. ; 5. שלושה עותקים זהים של תצלום דיוקן שמואל דוד לוצאטו: הדפסי חלבון, גוני חום, מודבקים על גבי כרטיס בגודל 6.5X10 ס"מ. תצלומים אלה הופקו באופן מסחרי על ידי הוצאת פופלאואר (M. Poppelauer's Buchhandlung, Berlin) ברבע האחרון של המאה התשע עשרה. ; 6. שני עותקים זהים של גלויה בהוצאת "לבנון", ורשה, ובה דיוקנו של שד"ל וסביבו עיטורים שונים. הדפסי כסף, שחור לבן, 4.5X14 ס"מ. ; 7. הדפס אבן ובו ציור דיוקנו של שמואל דוד לוצטו. בתחתית ההדפס, אשר הוצא מתוך אחת ממהדורות כתביו של לוצטו, נכתב בדיו תאריך הולדתו. על ההדפס מצויין כי הוא הופק בשנת 1862. ; 8. רפרודוקציות שונות מדיוקנו של שמואל דוד לוצאטו, בשחור לבן.

כותר לוצטו, שמואל דוד. -Samuel David Luzzatto
כותרים נוספים Samuel David Luzzatto
שנה ca. 1828-1930
הערות File Record
1800-1865. אחד מאבות חכמת ישראל
הסטוריון, הוגה דעות, משורר ופרשן מקרא.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 12 107
מספר מערכת 990027805590205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?