קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

תמונה

בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של יוסף טרומפלדור במדי הצבא הרוסי, עטור באותות הצטיינות וגבורה: הדפס מסוג Cabinet card, שחור לבן, הופק בעיר נובוצ'רקסק (Новочеркасск), רוסיה, בערך בשנת 1906. בתיק גם: תצלום רפרודוקציה מדיוקן זה, וכן דיוקן שצולם באותו מקום ובאותו זמן, בו נראה יוסף טרומפלדור (מימין, אוחז בחרב) בחברת אדם נוסף. ; 2. תצלום דיוקנו של יוסף טרומפלדור במחנה השבויים הרוסים ביפן: הדפס הדפס מסוג Cabinet card, שחור לבן, 10.5X16 ס"מ, הופק בעיירה רוז'ני (Ружаны), רוסיה הלבנה, בערך בשנת 1904-1905. מעל דמותו של טרומפלדור, נראה סמל מחנה השבויים, מגן דוד שבמרכזו המילה "ציון", משני צדיו דגלים ובהם שבעה כוכבי תכלת, והכיתוב: "מ[חנה] שבוים בני ציון ביאפאן". ; 3. תצלום פסל דיוקנו של יוסף טרומפלדור, מאצ הפסת צביה אורבוך: הדפס כסף, שחור לבן, 8.5X13.5 ס"מ. על התצלום, חתימת ידה של הצלמת, בדיו. תצלום זה נתרם לאוסף בשנת 1929 על ידי הפסלת. ; 4. תצלום דיוקנו של יוסף טרומפלדור, כנראה בזמן השבי ביפן: הדפס כסף, שחור לבן, מודבק על גבי כרטיס בגודל 6X10.5 ס"מ, בתבנית Carte de visite. בגב התצלום כתב ד"ר שבדרון: "התמונה באה מידי חברו במלחמה היפנית ונמצאה בסקולני, בסרביה". ; 5. קטעים מתוך ספרים, חוברות ופרסומים שונים ובהם העתקי דיוקנאות של יוסף טרומפלדור, בשחור לבן. ; 6. חמש עשרה גלויות, בהן גם עותקים כפולים, ובהן דיוקנאות שונים של יוסף טרומפלדור. רוב גלויות יצאו לאור בשנות העשרים של המאה העשרים, ובהן בהוצאת "תל חי" וינה, "קרן תל חי" בפולין, בית מסחר הספרים "מוריה", תל אביב, ועוד. ; 7. הדפס ובו תצלום של תבליט לזכרו של יוסף טרומפלדור, מאת בוריס ש"ץ. שחור לבן, 20X29 ס"מ. על ההדפס לא צויין מקורו. ; 8. תצלום דיוקנו של יוסף טרומפלדור בשבי היפני, עם קבלת היד התותבת: הדפס כסף, שחור לבן, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card. בתחתית הכרטיס נדפסו שם הצלם, וייס (Weiss) והמקום (יאסי, רומניה) בו הם הופקו. בתיק גם: תצלום נוסף, אשר הופק בידי אותו צלם וצולם באותו הזמן, ובו נראה טרומפלדור (ראשון משמאל) חשוף חזה, אוחז ביד התותבת, לצד חבריו הנכים, חיילם רוסים שאיבדו גם הם גפיים. ככל הנראה, תצלומים אלה נעשו על ידי השובים היפנים, בכדי לשלוח אותם אל ארגון הצלב האדום, כהוכחה כי הפרוטזות שנשלחו אל שבויי המלחמה הרוסים נתקבלו. הדפסים אלה הם, קרוב לוודאי, רפרודוקציות מן התצלומים המקוריים, שהיו שמורים בידי אחד מחבריו לשבי של טרומפלדור. תצלומים אלה נשלחו לספרייה הלאומית בשנות העשרים של המאה העשרים מן העיר סקולני, בסרביה.

כותר טרומפלדור, יוסף.
כותרים נוספים Иосиф Вольфович Трумпельдор.
שנה ca. 1904-1935
הערות File Record
ראו גם באוסף יוסף טרומפלדור, ARC. 4* 1644.
1880-1920. איש צבא, חלוץ
נהרג על הגנת תל-חי.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 09 54
מספר מערכת 990027784180205171
קישורים טרומפלדור, יוסף.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?