חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. שני תצלומי דיוקן של יוסף חזנוביץ' ושל רעייתו, פרניה לבית וילבושביץ', בצעירותם: הדפסי כסף, שחור לבן, נתונים בתוך מסגרת קרטון בגודל 23X34 ס"מ. תצלומים אלו הנם רפרודוקציות אשר הופקו בתל אביב על ידי הצלם אברהם סוסקין, מתצלומי הדיוקן המקוריים שנעשו בשנות השבעים של המאה התשע עשרה. רפרודוקציות אלו נעשו בהזמנתו של נחום וילבושביץ', חיפה, גיסו של יוסף חזנוביץ', אשר תרם אותם לאוסף בשנת 1953. תחת כל דיוקן, הוסיף וילבושביץ' פתק כתוב בכתב ידו, בדיו, ובו תקציר קורות חייו של המצולם. ; 2. שלושה תצלומי דיוקן שונים של יוסף חזנוביץ', במספר עותקים: הדפסים בגוני חום, 9.5X14 ס"מ, מודבקים על גבי ניירות מסגרת בצבעים שונים. על מרבית העותקים צויין כי הם נמצאו בין ספריו של חזנוביץ' בעיר ורשה, ונשלחו לבית הספרים הלאומי על ידי חברת דורשי האוניברסיטה שם, בשנת 1930. יש להניח כי עותקים אחדים הוצאו מתוך ארכיונו של חזנוביץ', עם הגיעו לספרייה. תצלומים אלה הופקו בעיר ביאליסטוק בעשור האחרון של המאה התשע עשרה. ; 3. תצלום דיוקנו של יוסף חזנוביץ', חובש קולפאק: הדפס חלבון, גוני חום, מודבק על גבי כרטיס בתבנית Cabinet card בגודל 10.5X16.5 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר ביאליסטוק, כנראה בעשור האחרון של המאה התשע עשרה או בראשית המאה העשרים. בתחתית התצלום, חותמת: "יוסף בן אהרן ד"ר חאזאנאוויטץ". ; 4. תצלום דיוקנו של יוסף חזנוביץ', יושב סמוך לשולחן: הדפס בתבנית Cabinet card, גוני חום, 11X16 ס"מ, הופק בעיר ביאליסטוק. על התצלום לא מצויינת שנת הפקתו, אך יש לשער כי הודפס בראשית המאה העשרים. ; 5. שני תצלומים שונים של דיוקן יוסף חזנוביץ' בביתו, על רקע ערימות הספרים שצבר כדי לשלוח לבית הספרים בירושלים. שני התצלומים מודבקים משני צידיו של כרטיס סטריאוגרפי (למעשה, אלו ארבעה הדפסי חלבון בגודל 8.5X8.5 ס"מ) שעל אחד מצדיו מצויין התאריך, 19 במאי 1902. ; כרזה בהוצאת "יהודיה", ורשה, ובה דיוקן יוסף חזנוביץ': ליתוגרפיה בגודל 41.5X57 ס"מ, גוני חום. בתחתית הכרזה, סמל ההוצאה ושמה ביידיש ובגרמנית: "Verlag Jehudia, Warschau". על הכרזה לא מצויינת שנת הפקתה.

כותר חזנוביץ, יוסף בן אהרן. -Joseph Chazanowicz
כותרים נוספים Joseph Chazanowicz
שנה 1893-1953
הערות File Record
1844-1919. רופא משכיל בביאליסטוק
מראשוני חובבי ציון
אחד ממניחי היסוד לבית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי - הספרייה הלאומית.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 08 12
מספר מערכת 990027777750205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?