חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

דימויים שונים של דיוקן דוד וולפסון, בגלויות, מתוך פרסומים שונים, תצלומי דיוקן והעתקים של פסלים ותבליטים. כל תצלומי דיוקנו אשר בתיק, הוצאו מתוך ארכיונו האישי אשר היה מופקד בבית הספרים הלאומי בשנות השלושים. בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של דוד וולפסון: הדפס בגווני חום, 18.5X26 ס"מ, הופק בעיר בודפשט, בערך בשנת 1895. ; 2. תצלום דיוקנו של דוד וולפסון יושב על סיפון האנייה בדרכו לדרום אפריקה: הדפס בגווני חום, 15X20 ס"מ, מודבק על גבי קרטון-מסגרת. לתחתית המסגרת הוצמד כרטיס הביקור של הצלם כגן (J. Kagan) מהעיר קייפטאון, אשר הפיק תצלום זה בשנת 1906. ; 3. תצלום דיוקן דוד וולפסון בתבנית Carte de visite, שחור לבן. הופק בעיר קלן, בשנת 1901. ; 4. תצלום של תבליט מאת האמן בוריס ש"ץ, ובו דיוקנאותיהם של דוד וולפסון ורעייתו פאני: הדפס כסף, שחור לבן, 16X21 ס"מ. תבליט זה הוכן על ידי ש"ץ לרגל 25 שנה לנישואיהם, בשנת 1906. על התצלום לא מצויינים מקום או תאריך הפקה, אך יש לשער כי הופק בעשור השני של המאה העשרים. ; 5. שני תצלומי דיוקן של דוד וולפסון בצעירותו, בתבנית Carte de visite: שחור לבן, 6.5X10 ס"מ. אחד מן התצלומים הופק בעיר ממל, ליטא, ואילו האחר כנראה הופק בבלגיה. תצלומים אלה הופקו בערך בשנת 1880. ; 6. תצלום דיוקנו של דוד וולפסון עומד, עטוי פרווה וחובש לראשו צילינדר: הדפס חלבון בפורמט Carte de visite, גווני חום, 6.5X10 ס"מ, הופק בעיר קלן, בערך בשנת 1900. ; 7. תצלום דיוקן דוד וולפסון יושב אל שולחן הכתיבה בחדר עבודתו: הדפס כסף, שחור לבן, 8X11 ס"מ. ; 8. שלוש רפרודוקציות של דיוקן דוד וולפסון בתבנית Cabinet card שחור לבן, מתוך דיוקנו שלעיל, פריט מספר 1. אחת הרפרודוקציות הופקה בעיר סטניסלבוב, פולין. ; 9. גזרי עתונות וקטעים מתוך פרסומים שונים, בעברית ובגרמנית, ובהם דיוקן דוד וולפסון, בשחור לבן. ; 10. שבע גלויות, מהן שלוש כפולות, ובהן דיוקן דוד וולפסון. כל הגלויות יצאו לאור בעשור הראשון של המאה העשרים, בתקופת נשיאותו של דוד וולפסון. ; 11. הדפס ובו הליוגרויורה של תצלום דיוקן וולפסון וחתימת ידו: 24X34 ס"מ, ללא ציון מקום או זמן ההפקה. בתיק גם: עותק נוסף מהדפס זה, אשר שוליו נחתכו, ובצדו השמאלי התחתון, חתימת ידו של וולפסון, בדיו. עותק זה הגיע לספריה במסגרת "אוצרות הגולה", לאחר השואה. ; 12. הדפס בגודל 24X36 ס"מ, ובו העתק של תבליט דיוקן וולפסון, מאת האמן בוריס ש"ץ. על ההדפס לא מצויין תאריך או מקום הפקתו.

כותר וולפסון, דוד. -David Wolffsohn
כותרים נוספים David Wolffsohn
שנה ca. 1880-1930
הערות File Record
1856-1914. הנשיא השני של ההסתדרות הציונית העולמית.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
שפה אנגלית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 06 19
מספר מערכת 990027682440205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?