קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

  • תמונה
  • ארכיון

בתיק:;1. תצלום דיוקנו של בנימין זאב הרצל, כעיתונאי בימי משפט דרייפוס: הדפס חלבון, גווני חום, מודבק על גבי כרטיס בגודל 5X7.5 ס"מ. תצלום זה הופק בעיר פריס, בערך בשנת 1894. בגב התצלום, נכתב בעברית כי הוא נתרם לאוסף על ידי אליעזר זיגפריד הופין בשנת 1927. בתיק גם: שתי רפרודוקציות זהות, שחור לבן, מתצלום זה.;2. תצלום דיוקנו של בנימין זאב הרצל, בערך משנת 1901: הדפס בפורמט Cabinet card, שחור לבן, 10.5X16.5 ס"מ, הופק בעיר וינה, אוסטריה. בגב התצלום, חותמת של הוצאת "לבנון", אשר השתמשה בתצלום מקורי זה לשם הפקת גלויה. על התצלום ציין אברהם שבדרון, בדיו, כי הוא נתרם לבית הספרים על ידי "הציונים ברוסיה", כנראה על ידי מנהלי חברת "לבנון".;3. תצלום דיוקנו של תיאודור הרצל בעמידה, משלב ידיים: הדפס בפורמט Cabinet card, שחור לבן, 11X17 ס"מ, הופק בעיר סנט פטרבורג. יש להניח כי תצלום זה הנו רפרודוקציה מתצלום אחר, אשר עובדה לשם הפקת גלויה בהוצאת "לבנון". על התצלום לא מצויינת שנת הפקתו, אך יש לשער כי הוא מן העשור הראשון של המאה העשרים. בתיק גם: עותק נוסף של תצלום זה.;4. תצלום רפרודוקציה מדיוקן הרצל, סנט פטרבורג, 1903: הדפס כסף, שחור לבן, 8X12 ס"מ. בגב התצלום, הקדשה בעברית אל ד"ר אברהם שבדרון מאת אריה לייב צנציפר-רפאלי, מיום 4 ביוני 1943. תחת ההקדשה, מדבקה מודפסת: "מתוך אוסף התמונות והתעודות על הציונות ברוסיה של ל. צנציפר, תל אביב". יש להניח, כי תצלום רפרודוקציה זה נעשה סמוך לזמן מסירתו לספרייה.;5. תצלום דיוקנו של תיאודור הרצל ליד שולחן הכתיבה בחדר עבודתו, בחברת שלושת ילדיו: הדפס בגווני חום-ספיה, 7.5X11.5 ס"מ. תצלום זה מודבק על גבי קרטון קשיח, שבתחתיתו מוצמד פתק ובו הקדשה באנגלית: "This photo was presented to Louis Topkis of Washington D.C. U.S.A. who presents same to the Hebrew University Library" בסוף ההקדשה, חתימת ידו של טופקיס והתאריך, 17 באפריל 1925.;6. תצלום רפרודוקציה של דיוקן הרצל בצעירותו: הדפס כסף, שחור לבן, 10.5X15 ס"מ. בגב התצלום, הקדשה בדיו, ותחתיה הערות בכתב ידו של ד"ר אברהם שבדרון, אשר ציין גם כי תצלום זה נתרם לאוסף על ידי יהושע מנוח, דגניה.

כותר הרצל, בנימין זאב.
כותרים נוספים Theodor Herzl
שנה 1894-1943
הערות File Record
כרך ב'. המשך בתיק 187.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
סימול Schwad 02 05 186
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1860-1904. מייסד ההסתדרות הציונית העולמית
חוזה מדינת היהודים.
מספר מערכת 990027682010205171
      1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
      2. הצג הכל

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?