חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

בתיק: ; 1. תצלום דיוקנו של ברוניסלב הוברמן, מנגן בכינור: הדפס כסף, שחור לבן, 22X27 ס"מ, הופק בעיר ברלין בשנת 1924. על התצלום, אשר הוצמד לנייר מסגרת, חתימת ידו של הוברמן, בדיו, בציון התאריך, נובמבר 1927. תצלום זה נתרם לאוסף על ידי הוברמן עצמו. ; 2. ארבע גלויות שונות מראשית המאה העשרים ובהן דיוקן הכנר ברוניסלב הוברמן: שתי גלויות שחור לבן מסוג Real photo ושתי גלויות ובהן ליתוגרפיות צבעוניות. על כל הגלויות אין ציון של מקום או תאריך הפקתן. ; 3. כרזה בהוצאת חברת התקליטים אודאון (Odeon) בגודל 24X30 ס"מ וגלויה בהוצאת חברת התקליטים פרלופון (Parlophon) ובהן הדפס בגווני חום של דיוקן הוברמן מנגן בכינור. גלויה וכרזה אלו יצאו לאור כפרסומת לתקליטי הוברמן, בשנות העשרים. ; 4. קטע מתוך כתב העת הגרמני Musikalischer Kurier מחודש יוני 1921, ובו מאמר הערכה על הוברמן וכן תמונות דיוקנו; גזיר עתון מתוך "דבר", מיום 6 בפברואר 1934 ובו קריקטורה של הוברמן מאת הצייר אריה נבון. ; 5. תצלום דיוקנו של ברוניסלב הוברמן בילדותו: הדפס חלבון בפורמט Cabinet card, גווני חום, 11X16 ס"מ, הופק בעיר ורשה בשנת 1892. בגב התצלום, חותמתו של ד"ר יוסף חזנוביץ', אשר שלח תצלום זה לבית הספרים, והערה בכתב ידו, בעברית: "ברוניסלב הוברמן - נער עברי יליד ורשא הנודע לשם ולתפארת במנגינותיו עד כי גדולי המנגנים באירופה קוראים אותו בשם "מלך הכנור". תמונתו זאת היא בהיותו בן עשר שנים וכבר זכה לנגן לפני קיסר אוסטריה וכל העתונים האירופים פזרו לו מלוא חפנים כבוד ותהלה. המנגן המפורסם יואכים בברלין אמר עליו כי כוכב מזהיר עלה על שמי הזמרה והמצאותיו תשמחנה את לב כל חכם-זמרה. כעת הוא בן שלש עשרה. הוא עודנו עברי ובלב ונפש אנו חפצים כי ישאר נאמן לדתו ולעמו. ילדותו עוד לא כלתה וכבר רכש לו שם כאחד הגדולים אשר בארץ ובודאי עוד יפעל נצורות וגדולות לכבודו ולכבוד עמו. גם העתונים העברים משנות תרנ"ד - תרנ"ז הרבו לכתוב על הילד הנפלא הזה."

כותר הוברמן, ברוניסלב. -Bronislaw Huberman
כותרים נוספים Bronislaw Huberman
שנה 1892-1934
הערות File Record
1882-1947. כנר וירטואוז, מייסד התזמורת הפילהרמונית הישראלית.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 05 10
מספר מערכת 990027663210205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?