קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

 • תמונה
 • ארכיון

בתיק:;1. תצלום דיוקנו של שמעון דובנוב, 1896: הדפס חלבון בפורמט Carte de visite, גווני חום, 7X11 ס"מ, הופק בעיר אודסה. בגב התצלום, הקדשה בכתב ידו של דובנוב, בדיו, אל יוסף חזנוביץ', מחודש אב תרנ"ו.;2. תצלום דיוקנו של שמעון דובנוב, יושב סמוך לשולחן ואוחז ספר בידו: הדפס כסף, שחור לבן, 9X14 ס"מ. על התצלום, אשר הודבק לקרטון עבה, סימני דיות, כיוון ששימש להכנת הגלופה ממנה הודפסו גלויות עם דיוקן זה, בהוצאת "לבנון". על התצלום לא מצוייים מקום וזמן הפקתו, אך יש לשער כי צולם באודסה, בראשית המאה העשרים.;3. גלויות שונות ובהן דיוקנאות שמעון דובנוב. הגלויות יצאו לאור בתקופות שונות, בהוצאת "לבנון", "צנטרל", מכון ייוו"א ומכון שמעון דובנוב (Simon Dubnow Institut, Leipzig) ברוסיה ובגרמניה.;4. גזרי עתונות שונים, בכלל זה מתוך העתון "פארווערטס", ניו יורק, ובהם דיוקנאות שמעון דובנוב, רעייתו ואביו, מאיר יצחק דובנוב.;5. רישום מקורי של דיוקן שמעון דובנוב, מאת הצייר קולם ביאלא (Erich Colm-Bialla, 1891-1972), דיו על נייר, 20X28.5 ס"מ. בתחתית הרישום העתיק הצייר את חתימת ידו של דובנוב ברוסית, בציון השנה 1936, השנה בה צולם הדיוקן על פיו נעשה הרישום. בפינה השמאלית העליונה של הרישום, חתימת ידו של הצייר ותאריך הציור, 1942.;6. דיוקן שמעון דובנוב צועד בחברת תלמידים וחברים, ריגה, בערך 1940. בגב התצלום נרשם הסבר באנגלית, בדיו, לפיו לימינו של דובנוב נראה יעקב אולייסקי (Jacob Oleiski) מנהל רשת בתי הספר של אורט, ליטא, באותה תקופה. הסבר זה נכתב על ידי גב' אניטה לבסון, דודניתו של אולייסקי, אשר תרמה תצלום זה לאוסף באמצעות פרופ' אדגר זיסקין ופרופ' מלאכי בית אריה בחודש ינואר 1987.;7. כרטיס ועליו רפרודוקציה של תצלום דיוקנו וחתימתו של דובנוב, מתוך כרטסת הערכים של ה-Jüdisches Lexikon מעזבון זיגמונט קצנלסון.;8. תצלום דיוקנו של שמעון דובנוב, ריגה, 1922: הדפס כסף, שחור לבן, 8.6X13.8 ס"מ. בגב התצלום, נוספה הקדשה בכתב ידו של שמעון דובנוב, בעברית: "להפר(ופסור) אריה ראזענבערג [רוזנברג] / לאות זכרון / מאת ש. דובנוב. / ריגא, 1 מאי 1922." בגב התצלום ציין ד"ר מרדכי נדב כי דיוקן זה נתרם לאוסף על ידי רחה פריאר בחודש נובמבר 1980.

כותר דובנוב, שמעון.
כותרים נוספים Семен Маркович Дубнов
Simon Dubnow
שנה 1896-2006
הערות File Record
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
רמת התיאור File Record
תקציר ביוגרפי 1860-1941. היסטוריון יהודי והוגה דעות.
מספר מערכת 990027662010205171
תיאור בתיק:
1. תצלום דיוקנו של שמעון דובנוב, 1896: הדפס חלבון בפורמט Carte de visite, גווני חום, 7X11 ס"מ, הופק בעיר אודסה. בגב התצלום, הקדשה בכתב ידו של דובנוב, בדיו, אל יוסף חזנוביץ', מחודש אב תרנ"ו.
2. תצלום דיוקנו של שמעון דובנוב, יושב סמוך לשולחן ואוחז ספר בידו: הדפס כסף, שחור לבן, 9X14 ס"מ. על התצלום, אשר הודבק לקרטון עבה, סימני דיות, כיוון ששימש להכנת הגלופה ממנה הודפסו גלויות עם דיוקן זה, בהוצאת "לבנון". על התצלום לא מצוייים מקום וזמן הפקתו, אך יש לשער כי צולם באודסה, בראשית המאה העשרים.
3. גלויות שונות ובהן דיוקנאות שמעון דובנוב. הגלויות יצאו לאור בתקופות שונות, בהוצאת "לבנון", "צנטרל", מכון ייוו"א ומכון שמעון דובנוב (Simon Dubnow Institut, Leipzig) ברוסיה ובגרמניה.
4. גזרי עתונות שונים, בכלל זה מתוך העתון "פארווערטס", ניו יורק, ובהם דיוקנאות שמעון דובנוב, רעייתו ואביו, מאיר יצחק דובנוב.
5. רישום מקורי של דיוקן שמעון דובנוב, מאת הצייר קולם ביאלא (Erich Colm-Bialla, 1891-1972), דיו על נייר, 20X28.5 ס"מ. בתחתית הרישום העתיק הצייר את חתימת ידו של דובנוב ברוסית, בציון השנה 1936, השנה בה צולם הדיוקן על פיו נעשה הרישום. בפינה השמאלית העליונה של הרישום, חתימת ידו של הצייר ותאריך הציור, 1942.
6. דיוקן שמעון דובנוב צועד בחברת תלמידים וחברים, ריגה, בערך 1940. בגב התצלום נרשם הסבר באנגלית, בדיו, לפיו לימינו של דובנוב נראה יעקב אולייסקי (Jacob Oleiski) מנהל רשת בתי הספר של אורט, ליטא, באותה תקופה. הסבר זה נכתב על ידי גב' אניטה לבסון, דודניתו של אולייסקי, אשר תרמה תצלום זה לאוסף באמצעות פרופ' אדגר זיסקין ופרופ' מלאכי בית אריה בחודש ינואר 1987.
7. כרטיס ועליו רפרודוקציה של תצלום דיוקנו וחתימתו של דובנוב, מתוך כרטסת הערכים של ה-Jüdisches Lexikon מעזבון זיגמונט קצנלסון.
8. תצלום דיוקנו של שמעון דובנוב, ריגה, 1922: הדפס כסף, שחור לבן, 8.6X13.8 ס"מ. בגב התצלום, נוספה הקדשה בכתב ידו של שמעון דובנוב, בעברית: "להפר(ופסור) אריה ראזענבערג [רוזנברג] / לאות זכרון / מאת ש. דובנוב. / ריגא, 1 מאי 1922." בגב התצלום ציין ד"ר מרדכי נדב כי דיוקן זה נתרם לאוסף על ידי רחה פריאר בחודש נובמבר 1980.
קישורים דובנוב, שמעון.
   1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
   2. הצג הכל
   1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 22
   2. הצג הכל
   1. הצג את 10 הפריטים הבאים מתוך 24
   2. הצג הכל

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?