חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

תצלומי דיוקן שונים של הרב אליהו גוטמכר. בתיק: ; 1. שלוש גלויות זהות ובהן תצלום דיוקנו של הרב אליהו גוטמאכר: הדפס חלבון, 10X14 ס"מ, בגווני חום. התצלומים מודבקים על גבי קרטון קשיח, שבגבו שם החברה שהפיקה והפיצה תמונות אלו, Verlag von Louis Streisand בעיר גרץ. תחת תצלומו של הרב גוטמכר נוספה הכתובת: "תמונת הרב הגאון הצדיק מו"ה אליהו גוטטמאכער נ"י אב"ד דק"ק גרידיץ י"ע". בתיק גם: הגדלה בטכניקה של הדפס כסף מגלויה זו: שחור לבן, 17X21 ס"מ. ; 2. שלושה העתקים זהים של תצלום דיוקן הרב גוטמכר, בפורמט Carte de visite, ובו הכתובת בעברית ובגרמנית: "צורת הגאון מו"ה אליה' גוטמאכער אב"ד דק"ק גריידיטץ - Elias Gutmacher, Rabbiner zu Grätz, Posen". גלויות אלו הופקו על ידי הוצאת הספרים Poppelauer's Buchhandlung בעיר ברלין, כנראה עוד בחייו של הרב גוטמכר. ; 3. ליתוגרפיה של רישום מאת הרמן שטרוק, ובו דיוקן הרב גוטמכר. יצאה לאור בהוצאת Jüdische Presse, Berlin. בערך 1920. ; 4. שלושה העתקים, בלתי זהים, של תצלום פוטומונטאז' ובו נראה הרב אליהו גוטמכר בחברת תלמידיו. אחד העותקים נתרם לאוסף על ידי הרמן שטרוק, ואילו עותק נוסף נתרם על ידי ד"ר אריה אוליצקי, ירושלים, בנו של אחד התלמידים המופיעים בתצלום. ; 5. רפרודוקציה של תצלום דיוקן הרב גוטמכר, בחברת בני משפחתו: הדפס כסף, שחור לבן, 10X16 ס"מ. בגב התצלום נוסף פירוט המצולמים בכתב ידו של אברהם שבדרון. כן ציין אברהם שבדרון כי מקורו של תצלום זה נמצא בידי מר טובי, תל אביב, נינו של הרב גוטמכר אשר מכר לאוסף העתק זה, בשנת 1941. ; 6. רפרודוקציות שונות של ציור דיוקן הרב גוטמכר.

כותר גוטמכר, אליהו.
כותרים נוספים Gutmacher
שנה ca. 1870-1970
הערות File Record
ראה גם: ארכיון אליהו גוטמכר ARC. 4* 1069
1796-1874. רב מקובל בגרמניה
מתומכי רעיון יישוב ארץ ישראל.
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
שפה צרפתית
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 03 14
מספר מערכת 990027657210205171
קישורים לצפייה בתיק / View images

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?