חזרה לתוצאות החיפוש

תמונה

דיוקנאות שונים של הנצ"יב מוולוז'ין (הרב נפתלי צבי יהודה ברלין) בצילום ובציור. בתיק: ; 1. ליתוגרפיה על קרטון, שחור לבן, 35X41 ס"מ, ובה ציור הרב ברלין מאת הצייר ליפשיץ (С. Лившицъ), צויירה על פי תצלום. הציור והכרזה הופקו בשנת 1896 בעיר פינסק. כרזה זו נתרמה לבית הספרים על ידי יוסף חזנוביץ'. ; 2. שתי כרזות זהות ובהן ליתוגרפיה על נייר של דיוקן הרב ברלין, שחור לבן, 40X57 ס"מ. הופקה כנראה בעיר ורשה, בשנת 1893. תחת דיוקן הרב, נדפס שמו ברוסית: Раввинъ Г. Л. Берлинъ изъ Воложина וכן תאריו, דברי שבח על אודותיו ותאריכי לידתו ופטירתו בעברית ודוגמת חתימת ידו. אחת משתי כרזות אלו נתרמה לבית הספרים על ידי יוסף חזנוביץ' ואילו השנייה, על ידי הרב מאיר בר אילן, בשנת 1928. ; 3. תצלום דיוקנו של הרב ברלין: הדפס מסוג Cabinet card, גווני חום, 11X17 ס"מ. התצלום הופק בעיר פינסק, בערך בשנת 1890. בגב התצלום ציין אברהם שבדרון כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1936 על ידי לאה פרושנסקי. ; 4. תצלום דיוקנו של הרב ברלין מסוג Carte de visite, גווני חום, 7X10 ס"מ, ללא ציון מקום ושנת ההפקה. בגב התצלום, נרשם בכתב ידו של יוסף חזנוביץ': "נפתלי צבי ברלין. אבד"ק וואלאז'ין". ; 5. תצלום דיוקנו של הרב ברלין: הדפס חלבון מסוג Carte de visite, גווני חום, 7X10 ס"מ, ללא ציון מקום ושנת ההפקה. תחת דיוקנו נכתב בעברית: "תמנת [!] הגאן [!] ר' הירש ליב מואלאזין". ; 6. שתי ליתוגרפיות ובהן תמונת הרב ברלין, נתלשו מתוך הספר: הנצי"ב ויחוסו ל"חבת ציון", (פרק מתולדות חייו ופעולותיו) / יצחק ריבקינד. לודז', צעירי-מזרחי, תרע"ט. ; 7. ליתוגרפיות והעתקים שונים של דיוקן הרב ברלין, בהן מתוך לוח שנה שנדפס ברוסיה לפני 1917.

כותר ברלין, נפתלי צבי יהודה בן יעקב.
כותרים נוספים Naftali Zevi Yehuda Berlin
שנה ca. 1885-1970
הערות File Record
1817-1893. ראש ישיבת וולוז'ין
מנהיג רוחני ליהדות רוסיה
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 02 202
מספר מערכת 990027652900205171
קישורים ברלין; נפתלי צבי יהודה בן יעקב.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?