קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

תמונה

בתיק: ; 1. שני עותקים מתצלום דיוקנו של מיכה יוסף ברדיצ'בסקי (בן גריון): הדפס כסף, שחור לבן, 12X17 ס"מ, הופק בגרמניה, בערך 1917. אחד העותקים מודבק על גבי נייר צהבהב בגודל 19X25 ס"מ, ועליו כתב בדיו אברהם יוסף שטיבל, בעברית: "מ. י. ברדיטשבסקי - בן גריון". תחת כותרת זו הוסיף אברהם שבדרון בעפרון, כי התצלום נתרם לאוסף על ידי אברהם יוסף שטיבל בשנת 1931. ; 2. תצלום דיוקנו של מיכה יוסף ברדיצ'בסקי, חובש כובע: הדפס כסף, גווני חום, 12X17 ס"מ. בגב התצלום ציין אברהם שבדרון כי הוא נתרם לאוסף בשנת 1940 על ידי ד"ר פריץ לכמן ; 3. ארבעה עותקים זהים של רפרודוקציה מתצלום דיוקנו של מיכה יוסף ברדיצ'בסקי. הדפס כסף, שחור לבן, 5X8 ס"מ. בגב התצלומים ציין אברהם שבדרון כי הם צולמו מהעתק שבידי פישל לחובר, בשנת 1929. ; 4. תצלום רפרודוקציה של דיוקן ברדיצ'בסקי משנת 1892: הדפס כסף, שחור לבן, 5X8 ס"מ. בגב התצלום כתב שבדרון: "העתקה מהאוריגינל שבידי מר אלתר דרויאנוב ועליו כתוב: ברסלוי, פורים, תרנ"ב". ; 5. שני העתקים מוגדלים, פוזטיב ונגטיב, של הדפס רשת מדיוקן ברדיצ'בסקי שהופיע בעתונים יהודיים, ותחתיו הכותרת: "דר. מיכה יוסף בערדיטשעווסקי אין יאהר 1897". על עותק הפוזטיב ציין אברהם שבדרון את שמות העתונים והספרים בהם הובא תצלום זה. ; 6. תצלום דיוקנם של רחל רמברג ומיכה יוסף ברדיצ'בסקי משנת 1902, זמן קצר לאחר נישואיהם: Cabinet card, גווני חום, 12X17 ס"מ. בגב התצלום ציין שבדרון כי על פי מכתבה של רחל בן גריון אליו, התצלום נעשה במעון קיץ (דאצ'ה) סמוך לעיר ורשה בקיץ שנת תרס"ב. כן ציין שבדרון כי התצלום נתרם לאוסף בשנת 1932, על ידי מר משה אברהם סוקולקה ורעייתו שרה חנה לבית רמברג. ; 5. קטעי עתונות והתכתבות בין אברהם שבדרון לבין שלום יהודאי בעניין דיוקנו של מיכה יוסף ברדיצ'בסקי ובקשתו בצוואה שכתב, שלא לפרסם את דיוקנו.

כותר ברדיצ'בסקי, מיכה יוסף.
כותרים נוספים Micah Joseph Berdichevsky.
שנה ca. 1902-1935
הערות File Record
1865-1921. סופר עברי והוגה דעות
מתוך אוסף אברהם שבדרון - פורטרטים
מספר מדף/סרט/תיק Schwad 02 02 167
מספר מערכת 990027652400205171
קישורים ברדיצ'בסקי, מיכה יוסף.

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?