קוקיז (עוגיות)

אתר הספרייה הלאומית עושה שימוש בעוגיות (cookies) על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך. הגלישה שלך באתר מהווה הסכמה לשימוש בעוגיות. למידע נוסף, אנא עיינו במדיניות הפרטיות

חזרה לתוצאות החיפוש

להגדלת הטקסט להקטנת הטקסט

אוסף דיוקנאות (פורטרטים) ודוגמאות כתב יד וחתימות (אוטוגרפים) של אנשי שם יהודים בכל התחומים, בתקופות שונות, בעיקר מן המאות התשע עשרה והעשרים. אוסף האוטוגרפים כולל גם ארכיונים קטנים של אישים שונים ואוספי תיעוד קטנים של מוסדות. אוסף הפורטרטים כולל אלפי דיוקנאות של אנשי שם יהודים, במתכונת "גלריה לאומית". אוסף האוטוגרפים ואוסף הפורטרטים מסודרים על פי סדר א"ב של שמות משפחה, וכל אחד מהם מהווה תת חטיבה בפני עצמה.

כותר.. אוסף אברהם שבדרון.
כותרים נוספים English title: Abraham Schwadron Collection.
אסף אברהם שבדרון.
מחברים/ יוצרים נוספים שבדרון, אברהם -1878-1957 (יוצר האוסף)
שנה ca.1450-2000
הערות Fonds Record
חלק מן האוטוגרפים הנם למעשה מכתבים מארכיונו האישי של אברהם שרון [שבדרון] שסימנו ARC. 4* 1215
פורטרטים של אישים לא-יהודים נרשמו באוסף התמונות.
קטלוג של תערוכת אוטוגרפים ופורטרטים של אנשי שם יהודים ממבחר האסף של הד"ר אברהם שבדרון, ירושלים, בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי, תרפ"ז. פורטרטים ואוטוגרפים רבים פורסמו באנציקלופדיה העברית וב-Encyclopedia Judaica
הערת ציטוט Abraham Schwadron Collection, Archives Department, National Library of Israel, Jerusalem
היקף החומר 50 מטר רץ..
מתוך אוסף אברהם שבדרון.
שפה ריבוי שפות
סימול Schwad
רמת התיאור Fonds Record
תקציר ביוגרפי האוסף על שם אברהם שרון - שבדרון (1878-1957), סופר, מסאי, מלחין ואספן. יליד ביינוב, כפר ליד זלוצ'וב, גליציה, החל כבר בצעירותו לאסוף אוטוגרפים ופורטרטים של יהודים בעלי שם: יוצרים, אנשי רוח, רבנים ועוד. עם עלייתו ארצה בתרפ"ו 1926, מסר את האוסף במתנה לבית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי, אך המשיך לטפל בו ולפתח אותו עד יום מותו. מאז, מחלקת הארכיונים ממשיכה לפתח את האוסף.
הערת שפה עברית ושפות אחרות.
היסטורית בעלים כל הפריטים באוסף הופקדו בספרייה הלאומית לצמיתות והם בבעלותה.
מספר מערכת 990026654010205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?