חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל כתבי יד, מכתבים, טלגרמות, קמיעות, תעודות היסטוריות, תעודות אישיות, ופתקאות בקשה (=קוויטלעך)

כותר ארכיון אליהו גוטמכר.
כותרים נוספים Eliahu Guttmacher Archive
שנה 1840-1879
הערת ציטוט ARC. 4* 1069 ארכיון אליהו גוטמכר, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
אליהו בן שלמה גוטמכר נולד בבורק שבחבל פוזנא בשלזיה בשנת תקנ"ו (1796) ונפטר בגרידיץ בשנת תרל"ה (1874). רב,בעל שם ובעל מופת, ממבשרי הציונות.למד בישיבות שונות, הושפע מר' עקיבא איגר, מנעוריו דבק גם בתורת הסוד. כהונתו הראשונה כרב היתה בפלשן בשנת תקפ"ב, ממנה עבר לגרידיץ ובה כיהן 34 שנה. נודע כ"צדיק מגרידיץ". יחד עם הרב קלישר הוציא קול קורא למען ישוב ארץ ישראל והקים את חברת ישוב ארץ ישראל. במקביל קנה לעצמו חצר בירושלים והקים בה בית מדרש בשם שנות אליהו ולידו ישיבה. בישיבה זו הקדיש תשומת לב מיוחדת ללמוד הקבלה.
Language note/הערת שפה: הארכיון ביידיש, עברית, פולנית וגרמנית.
תיאור 1 מטר רץ..
מתוך ארכיון אליהו גוטמכר.
שפה יידיש
עברית
פולנית
גרמנית
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1069 ארכיון אליהו גוטמכר.
מספר מערכת 990026466360205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?