חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל התכתבות, כתבי יד של ספרי ברגמן, קטעי עתונות, תעודות על פעילותו הציבורית, חומר ביוגרפי, תיקי נושאים וחיבורים שנשלחו אליו.

כותר ארכיון שמואל הוגו ברגמן.
כותרים נוספים Samuel Hugo Bergmann Archive
שנה 1901-1975
הערת ציטוט ARC. 4* 1502 ארכיון שמואל הוגו ברגמן, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים
הערות Fonds Record
תערוכת ש"ה ברגמן נערכה בבית הספרים ביוני-אוגוסט 1984.
פילוסוף, מאנשי ההגות של תנועת העבודה בארץ ישראל. ממניחי היסודות של האוניברסיטה העברית בירושלים. שמואל הוגו ברגמן נולד בפראג, צ'כוסלובקיה ב 1883 ולמד בעיר הולדתו ובברלין. הושפע מתורתם של בובר, א.ד. גורדון ואחד העם. ב 1920 עלה לארץ ישראל והשתתף בפעולות "הפועל הצעיר" ומטעמה היה ציר בועידת היסוד של הסתדרות העובדים. היה ממקימי בית הספרים הלאומי ומנהלו הראשון בשנים 1920-1935. פרופ' לפילוסופיה באוניברסיטה מ 1928. מראשי אגודת "ברית שלום". פירסם ספרים ומחקרים רבים בפילוסופיה. קיבל את פרס ישראל למדעי הרוח ב 1954. נפטר בירושלים 1975.
Language note/הערת שפה: הארכיון בעברית וגרמנית.
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בחודש יולי 1976 על ידי גב' אשה ברגמן, על פי צוואתו של בעלה, ש"ה ברגמן.
תיאור 23 מטר רץ..
מתוך ארכיון שמואל הוגו ברגמן.
שפה עברית
גרמנית
סימול/מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1502 ארכיון שמואל הוגו ברגמן.
מספר מערכת 990026452520205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?