חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל התכתבות שניהל פרופ' נתן רוטנשטרייך עם אישים שונים בעניינים אקדמיים ובעניינים פוליטיים, ובכלל זה תיקי התכתבות עם דוד בן גוריון, משה דיין ועם לוי אשכול בנושא פרשת לבון.

כותר ארכיון נתן רוטנשטריך
כותרים נוספים Nathan Rotenstreich Archive
שנה 1924-1971
הערת ציטוט ARC. 4* 1409 ארכיון נתן רוטנשטריך, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים
הערות Fonds Record
מספר קודם של הארכיון: V 1424
פרופ' נתן רוטנשטריך נולד בגליציה בשנת 1914 ועלה ארצה ב-1932. בשנת 1951 התקבל לסגל ההוראה של האוניברסיטה העברית והיה לאחד מן המרצים הבולטים בה, ובהמשך כיהן כדיקן הפקולטה למדעי הרוח ורקטור האוניברסיטה. הוא עיצב במידה רבה את דמותה של ההשכלה הגבוהה בארץ, והיה אחד מן החברים הראשונים באקדמיה הישראלית הלאומית למדעים. רוטנשטריך פרסם עשרות ספרים, מאות מאמרים מדעיים ואלפי מאמרים פובליציסטיים. חתן פרס ישראל במדעי הרוח וחתן פרס ביאליק. הוא נפטר בירושלים בשנת 1993
Language note/הערת שפה: רוב החומר בעברית ומיעוטו באנגלית ובגרמנית
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספריה הלאומית על ידי פרופ' נתן רוטנשטריך בין השנים 1968-1976.
תיאור 0.3 מטר רץ..
שפה עברית
אנגלית
גרמנית
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1409
מספר מערכת 990026447110205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?