חזרה לתוצאות החיפוש

ארכיון שלמה בובר כולל חומר אישי ומשפחתי; תעודות הנוגעות לעסקי הבנקאות של בובר; מכתבים ותעודות בנוגע לפעילותו הציבורית; התכתבות ותעודות שונות בנוגע לעבודתו המדעית והספרותית, ובכלל זה הוצאה לאור של מהדורות המדרשים.

כותר ארכיון שלמה בובר.: -Salomon Buber Archive.
כותרים נוספים Salomon Buber Archive.
שנה 1861-1907
הערת ציטוט ARC. 4* 1222, ארכיון שלמה בובר, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים.
הערות Fonds Record
חלק מן המכתבים בארכיון שולבו באוסף האוטוגרפים על-שם אברהם שבדרון.
שלמה בן ישעיהו אברהם הלוי בובר נולד בשנת 1827 בעיר לבוב, גליציה. רכש חינוך תורני-מסורתי. הושפע מחיבוריהם של אבות חכמת ישראל החדשה ובעקבותיהם הטיל על עצמו את המשימה להוציא מהדורות מדעיות מתוקנות של המדרשים. מבין פרסומיו בתחום זה, יש לציין במיוחד את מהדורותיו למדרש תנחומא ומדרשי אגדה על התורה. בובר הוציא לאור גם חיבורים חשובים של גדולי חכמת ישראל בימי הביניים. נוסף לאלה, חיבר בובר מחקרים ביוגרפיים לתולדות יהודי פולין. לצד פעילותו המדעית, היה בובר כלכלן ובנקאי רב פעלים ומראשי הקהילה היהודית של לבוב (למברג). שלמה בובר הלך לעולמו בעירו לבוב, ב-28 בדצמבר 1906. נכדו של שלמה בובר היה הוגה הדעות מרדכי מרטין בובר.
Language note/הערת שפה: מרבית החומר בארכיון הוא בעברית, ומיעוטו בגרמנית וביידיש.
היסטורית בעלים לאחר פטירתו של שלמה בובר, הועברו ארכיונו וספרייתו הפרטית העשירה לרשות ספריית הקהילה היהודית של לבוב. החל משנת 1920 פעלו ראשי בית הספרים הלאומי להעלאתו של חומר עשיר זה לארץ ישראל. בחודש פברואר 1934 הועבר ארכיון שלמה בובר מרשות הקהילה של לבוב לרשות בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי, באמצעות מר אדוארד פוזננסקי, יושב-ראש חברת דורשי האוניברסיטה העברית בוורשה.
תיאור 2.7 מטר..
שפה עברית
יידיש
גרמנית
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 1222
מספר מערכת 990026253130205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?