חזרה לתוצאות החיפוש

הארכיון כולל: רשימת מכתבים אל אחד העם, מברקים ומכתבי ברכה ליובלותיו, חומר מקורי של אחד העם, חומר על ארץ ישראל, קטעי עיתונות, העתקי מכתבים ופנקסי העתקה של מכתבי אחד העם עצמו, תוספות שונות.

כותר ארכיון אחד העם.:
כותרים נוספים Ahad Ha'am Archive
שנה 1892-1933
הערת ציטוט ARC. 4* 791 ארכיון אחד העם, מחלקת הארכיונים, הספרייה הלאומית, ירושלים
הערות Fonds Record
ציטוט מצוואת אחד העם המורה על מסירת ארכיונו לספרייה הלאומית ראה: קרית ספר, שנה רביעית, תרפ"ז/ תרפ"ח עמ' 2
אחד העם הוא שמו הספרותי של אשר גינצברג (סקיווה, אוקראינה, 1856- תל אביב, 1927). סופר ופובליציסט עברי, הוגה דעות, מגדולי מחשבת ישראל בזמן החדש ואבי ה'ציונות הרוחנית'. מראשי חיבת ציון ומייסד אגודת 'בני משה' ומנהיגה. מייסדו ועורכו של 'השילוח'. מ-1907 חי בלונדון ומ-1922 בתל אביב.
ספריית שער ציון, בית אריאלה, תל אביב
Language note/הערת שפה: הארכיון בעברית, יידיש, רוסית ואנגלית
היסטורית בעלים הארכיון הופקד לצמיתות בספרייה הלאומית בשנת 1927 על ידי יורשיו של אחד העם, בהתאם לצוואתו.
תיאור 19 מטר..
שפה עברית
רוסית
אנגלית
יידיש
מספר מדף/סרט/תיק ARC. 4* 791
מספר מערכת 990026192610205171

תנאי השימוש:

הפריט עשוי להיות כפוף לזכויות יוצרים ו/או לתנאי הסכם. חל איסור על העתקה, פרסום, הפצה, ביצוע פומבי, שידור, העמדה לרשות הציבור באינטרנט או באמצעים אחרים, עשיית יצירה נגזרת של הפריט (למשל, תרגום, שינוי היצירה או עיבודה), בכל צורה ואמצעי, לרבות אלקטרוני או מכני, ללא הסכמה מראש מבעל זכות היוצרים ומבעל האוסף. 

תנאי השימוש אינם מונעים שימוש בפריט למטרות המותרות על פי חוק זכות יוצרים, תשס"ח-2007, כגון: שימוש הוגן בפריט. בכל מקרה חובה לציין את שם/שמות היוצר/ים ואת שמו של בעל האוסף בעת השימוש בפריט וחל איסור על פגיעה בכבודו או בשמו של היוצר באמצעות סילוף או שינוי של היצירה.

אם ברצונך לעשות בפריט שימוש מחוץ למדינת ישראל, עליך לברר מהם השימושים המותרים על פי הדין החל באותה מדינה שכן כללי זכויות יוצרים עשויים להשתנות ממדינה.

למידע נוסף על שירות בירור מצב זכויות היוצרים ותנאי השימוש בפריטים מאוספי הספרייה לחץ כאן.

אם לדעתך נפלה טעות בנתונים המוצגים לעיל או שקיים חשש להפרת זכות יוצרים בפריט, אנא פנה/י אלינו באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: copyright@nli.org.il

תצוגת MARC

יודעים עוד על הפריט? זיהיתם טעות?