العودة إلى نتائج البحث

ספרו של אפרים לפיד מציג את הצלחותיה הרבות של קהילת המודיעין הישראלית, אך אינו נרתע מחשיפה של כישלונות. בהקדמה לספרו כותב המחבר: "המסר העולה בעיני בכתיבת הספר - צניעות. למודיעין יש תפקיד חשוב בקבלת החלטות טקטיות ואסטרטגיות לכל אורך ההיסטוריה הביטחונית שלנו, אך כדאי להיות צנועים באשר לחשיבות עצמית חסרת גבולות לעתים, ובעיקר להעריך את מה שעו קודמינו, לא הכול הומצא על ידינו...". ; "לוחמי הסתר - המודיעין הישראלי - מבט מבפנים" הוא ספר חובה למשרתים בעבר ובהווה במודיעין הישראלי, מתנה ראויה לצעירים העומדים להתגייס לצה"ל ולכל מי שמתעניין בביטחון המדינה ובתולדות ישראל, צה"ל וקהילת הסוד. בידו האמונה של מי שהיה שותף למעשה הבנייה, פורס בפנינו אפרים לפיד את סיפור התפתחותו של המודיעין הישראלי מראשיתו - ובדגש על שנות ה-60 וה-70 - יריעה רחבה ומורכבת של הנסיבות, האיומים וההזדמנויות שהפכו את המודיעין הישראלי לאחד הטובים ביותר. ולגבי אזורנו - ייתכן הטוב בכולם. זהו סיפור של מאבק מוחות, של התמודדות רצופה בהתמדה והכרעה, פעם אחר פעם. ; על חדשנות והתחדשות, שתרמו רבות ברבות השנים להפיכתה של ישראל לאומת סטארט-אפ ולמעצמה טכנולוגית. אבל יותר מכול זהו סיפורם של אלפי אנשים, שאפרים הכיר רבים, רבים מהם, שבמסירותם, אחריותם, יוזמתם ותושייתם הפכו את הבלתי-אפשרי לאפשרי (אהוד ברק) -- מן המעטפת האחורית.

العنوان לוחמי הסתר : המודיעין הישראלי - מבט מבפנים / אפרים לפיד
עורך: רמי טל
עריכת הלשון: מימי ברעם.
عنوان بديل On title page verso: Covert warrios : the Israeli Intelligence - an insight from inside / Ephraim Lapid.
Covert warriors
مكان مرتبط Rishon Letsiyon (Israel)-place of publication
مؤلفين/ ناشرين إضافيين טל, רמי, 1948- (עורך)
الناشر ראשון לציון : משכל - הוצאה לאור מייסודן של ידיעות אחרונות וספרי חמד
تاريخ الإصدار 2017
رقم الرف פרק א. המודיעין הצבאי -- פרק ב. המוסד -- פרק ג. שב"כ -- פרק ד. ההתרעה - משימת יסוד במודיעין -- פרק ה. טרור - אתגר חדש בעשייה המודיעינית -- פרק ו. המעורבות הסובייטית במזרח התיכון - אתגר חדש -- פרק ז. איום גרעיני עיראקי -- פרק ח. חיפוש מודיעיני אחר פיוס ושלום עם העולם הערבי -- פרק ט. ארגוני המודיעין כמערך קהילתי.
ملاحظات כולל ביבליוגרפיה (עמודים 452-425) ומפתח.
سلسلة ידיעות ספרים
الشكل 485 עמודים, 32 עמודי לוחות לא ממוספרים : איורים, פורטרטים (חלקם צבעוניים), פקסימילים
23 ס"מ.
اللغة العبرية
المعرِّف (ID) ISBN9789655644388
رقم النظام 990041027100205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

شروط الاستخدام

المادّة  يسري عليها حقوق النشر و/ أو شروط اتّفاقيّة. يحقّ لك استخدام هذه المادة استخدامًا غير تجاريّ لأغراض التدريس والبحث فقط، لكن  عليك الإشارة إلى اسم صاحب/ أصحاب العمل وأيضا اسم صاحب المجموعة.

  يمنع التغيير في مضمون العمل/المادة  بطريقة تتعدى على اسم صاحب العمل/المادة. 

وبالاضافة الى الاشارة الى اسم صاحب العمل أو المنتج، نطلب منك أيضا الإشارة إلى أنّ المادّة مأخوذة من مجموعة المكتبة الوطنيّة الإسرائيليّة، وكذلك ذكر اسم صاحب المجموعة الوارد في المعلومات المفصّلة عن هذه المادّة في كتالوج المكتبة.

أيّ استخدام لغرض آخر غير غرض التدريس والبحث،  يلزمك بالحصول على إذن من صاحب حقوق النشر في هذه المادّة ومن صاحب المجموعة. 

لتوضيح أكثر حول وضع حقوق النشر وشروط استخدام المواد من مجموعات المكتبة، انقر هنا​.  

إذا كنت تعتقد أنّه قد وقع خطأ في المعطيات الواردة أعلاه أو أنك تعتقد أن هناك انتهاك حقوق النشر بشأن هذه المادة، الرجاء التوجّه إلينا عبر البريد الإلكترونيّ: copyright@nli.org.il​

MARC RECORDS

أتعرفون المزيد عن هذا العنصر؟ وجدتم خطأ ما؟