العودة إلى نتائج البحث

"ספר זה בוחן את מערכת היחסים המורכבת שהתקיימה בין הארגון לשחרור פלסטין (אש"ף) לבין ברית המועצות למן שנת 1968, עם עליית קרנו של הארגון ועד לשנת 1991, שנה בה התבקעו הסדקים שניבעו בממשל הסובייטי, והביאו לנפילת שערי הברזל והתמוטטות ברית המועצות. הספר מכיל מגוון רחב של מסמכים, מחקרים ועדויות החושפים בפני הקורא את מורכבותה של מערכת היחסים בין מדינות, ארגונים ומעצמות ; את כוח השפעתה ורזיה של הדיפלומטיה בגיוס מדינות וארגונים ; את הדרכים ליישוב סכסוכים בין-מדינתיים ואת השיטות הננקטות בידי מדינות, מעצמות וארגונים כדי לקדם את מטרותיהם הכלכליות, הביטחוניות ואלה המדיניות. יותר מכול חושף הספר את דרכי הפעולה של ברית המועצות לקידומם של האינטרסים החיוניים לה במסגרת המלחמה הקרה מול ארצות הברית והמערב, כאשר אש"ף, מצרים וסוריה שימשו בידיה כלי משחק במסגרת אותה מערכת יחסים. ; ספר חדשני זה אינו עוד פרק בהיסטוריה של ברית המועצות או אש"ף, אלא מחקר המביא לראשונה עדויות שטרם ראו אור. זהו ספר חובה לכל מי שמתעניין באידאולוגיה הסובייטית ; בשיטות ובדרכי הפעולה ששימשו את ראשי הממשל הסובייטי לגייס מדינות וארגונים כדי להפיץ את חזון המהפכה במישור הבין-לאומי. הספר מגולל את המשנה המדינית, הצבאית והחברתית של אש"ף, ומראה כיצד ביקש הארגון לקדם את מטרותיו אל מול הלחצים, האירועים והתהליכים האזוריים והבין-לאומיים שהתקיימו בעולם הערבי בתקופה הנידונה - אירועים ומהלכים שהשפעתם על תהליכים אזוריים וגלובליים ניכרת עד ימינו"--מן הכריכה האחורית.

العنوان טרור בשירות המהפכה : מערכת היחסים בין אש"ף לבין ברית המועצות 1991-1968 / מיכאל מ' לסקר, חנוך באזוב.
عنوان بديل טרור בשרות המהפכה
Added title page: Terrorism on behalf of the revolution : PLO-Soviet relations, 1968-1991 / Michael M. Laskier, Hanoch Bazov.
مكان مرتبط Ramat Gan (Israel)-place of publication
مؤلفين/ ناشرين إضافيين באזוב, חנוך, 1973- (מחבר)
الناشر רמת גן : הוצאת אוניברסיטת בר-אילן
تاريخ الإصدار תשע"ו 2016
رقم الرف מבוא: אידאולוגיה קומוניסטית ומאבק בין-גושי - יחסיו של הקרמלין עם מדינות העולם השלישי, עם תנועות לשחרור לאומי ועם המזרח התיכון -- הזירה הבין-ערבית, הסכסוך הערבי-ישראלי וההתעוררות הפלסטינית לפני מלחמת ששת הימים ולאחריה - המפנה במדיניות הסובייטית במזרח התיכון -- מאבקם של הארגונים הפלסטיניים בישראל משטח ירדן עד גירושם משם בספטמבר 1970, ויחסה של ברית המועצות לאירועי "ספטמבר השחור" -- פינוי הכוח הצבאי הסובייטי ממצרים בקיץ 1972 והשלכותיו של מעמדו של אש"ף בקרמלין -- מערכת היחסים בין ברית המועצות לבין אש"ף לקראת מלחמת יום הכיפורים, במהלכה ואחריה -- ברית המועצות, סוריה ואש"ף על רקע מלחמת האזרחים בלבנון למן שנת 1975 -- הסובייטים, הפלסטינים והסלמת הטרור עקב המשא-ומתן המצרי-ישראלי להסדר שלום -- המזרח התיכון, אש"ף והסובייטים - ממלחמת "שלום הגליל" עד ראשית שנות התשעים.
ملاحظات כולל ביבליוגרפיה (עמודים 198-166) ומפתח.
נוספו שער ותוכן עניינים באנגלית.
الشكل 207 עמודים, 4 עמודים לא ממוספרים
25 ס"מ.
اللغة العبرية
المعرِّف (ID) ISBN9789652264640
رقم النظام 990039019770205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

شروط الاستخدام

المادّة  يسري عليها حقوق النشر و/ أو شروط اتّفاقيّة. يحقّ لك استخدام هذه المادة استخدامًا غير تجاريّ لأغراض التدريس والبحث فقط، لكن  عليك الإشارة إلى اسم صاحب/ أصحاب العمل وأيضا اسم صاحب المجموعة.

  يمنع التغيير في مضمون العمل/المادة  بطريقة تتعدى على اسم صاحب العمل/المادة. 

وبالاضافة الى الاشارة الى اسم صاحب العمل أو المنتج، نطلب منك أيضا الإشارة إلى أنّ المادّة مأخوذة من مجموعة المكتبة الوطنيّة الإسرائيليّة، وكذلك ذكر اسم صاحب المجموعة الوارد في المعلومات المفصّلة عن هذه المادّة في كتالوج المكتبة.

أيّ استخدام لغرض آخر غير غرض التدريس والبحث،  يلزمك بالحصول على إذن من صاحب حقوق النشر في هذه المادّة ومن صاحب المجموعة. 

لتوضيح أكثر حول وضع حقوق النشر وشروط استخدام المواد من مجموعات المكتبة، انقر هنا​.  

إذا كنت تعتقد أنّه قد وقع خطأ في المعطيات الواردة أعلاه أو أنك تعتقد أن هناك انتهاك حقوق النشر بشأن هذه المادة، الرجاء التوجّه إلينا عبر البريد الإلكترونيّ: copyright@nli.org.il​

MARC RECORDS

أتعرفون المزيد عن هذا العنصر؟ وجدتم خطأ ما؟