العودة إلى نتائج البحث

"בשלהי שנות ה-40, כבר הייתה זו הסגידה ל-אסכולת פאריז ב' - מגמת ההפשטה הלירית שכבשה את פאריז ואשר לאורה הלכו צייר ההפשטה מ'אופקים חדשים'. עוד ועוד מודלים סיפקה פאריז לתל אביב: ז'ורז' בראק, ברנר ביפא ואחרים, כולם אחראיים למושבת אמנים ישראלית שנתרכזה בשנות ה-50 בבתי הקפה של מונפאנאס. הספר 'פאריז-תל אביב' מקיף את הםרק ההרואי הראשון של המודריזם הארצישראלי והישראלי, אך הוא נוטל אותנו עד עצם ימים אלה, אל נציגים נאמנים, הממשיכים לדבוק ב'אם הגדולה', גם אם סר חינה. במחצית שנות ה-60, לאחר כארבעים שנה של התמסרויות לפאריז בגלגולים שונים, שיווג חילופי החל תופס את מקומו בעולם האמנות הישראלי - השיווג עם ניו-יורק, משמע עם אמנותה החדשה. לא עוד יחסי תות של תינוק ואמו או של בן ואם, כי אם יחסים בוגרים ומפוכחים יוצר בין מודרניזם ישראלי מודע לבין תחבירים בתר-מופשטים של הסצנה הניו-יורקית. על יחסים אלה ידובר בהרחבה בכרך הבא בטרילוגיה. נכון לספר הנוכחי, עודנו בשלב היניקה והגמילה, אולי גם בשלב אדיפלי של יחסי האמנות הישראלית עם אם יפיפייה ומפתה - עם פאריז." -- מן הכריכה האחורית.

العنوان פאריז - תל אביב : הקשר הצרפתי של האמנות הישראלית : מאמרים ורשימות / כתיבה ועריכה: גדעון עפרת
עיצוב והפקה: מגן חלוץ
תצלומים: אלעד שריג, רן ארדה ואחרים
עריכת אינדקס: דורון ליבנה.
عنوان بديل פריס - תל אביב
פריז - תל אביב
Added title: Paris-Tel Aviv : The French connection of the Israeli art / Gideon Ofrat.
مكان مرتبط Tel Aviv-Yafo (Israel)-place of publication
مؤلفين/ ناشرين إضافيين חלוץ, מגן (מעצב ספר)
الناشر תל אביב : קרן עופר לוין לאמנות ישראלית
تاريخ الإصدار 2015
رقم الرف מבוא: שלל ה"פאריזים" של האמנות הישראלית -- שנות ה-20: פאריז בנוסח סנט-פטרסבורג -- האידיליה: יוון, גרמניה, צרפת, ארץ-ישראל -- הציור הארצישראלי בשנות ה-40-30: בין תל אביב לפאריז -- שאלת האמנות היהודית: פאריז, שנות ה-30 -- פיסול ישראלי בפאריז: מרודאן ועד בראנקוזי -- פאריז בשירת תל אביב משנות ה-30 -- מארק שאגאל בארץ-ישראל -- גבריאל טלפיר: זעזועים מטאפיזיים -- הרוטב החום וצבי שור -- ימי ז'ורז' רואו: 1944-1943 -- ימי ז'ורז' בראק: 1947-1945 -- פיקאסו: האל המסתיר פניו -- מ"סטודיו אבני" ל"הסטודיה": 1948-1945 -- "ריאליטה נובל" ו"אופקים חדשים", 1948 או: איך פספסנו את ניו יורק -- שעתו של ניקולא דה-סטאל? -- חיים גמזו: בין נמל תל אביב לנמל פאריז -- הפשטה א', הפשטה ב' -- פיסול ישראלי מופשט: מקרה משה שטרנשוס -- ימי ברנרד ביפא, 1958 -- על מצבו של האדם בין הגדה השמאלית לבין רחוב דיזנגוף -- כשהחיים היו אבסורדיים -- "עלי שלכת": קארטייה-ברסון, פרוור וכל השאר בתל אביב, תחילת שנות ה-60 -- ברוטאליזם: לה קורבוזייה והבטון הישראלי בשנות ה-70 -- מנחם שמי על מקורות ומקוריות, 1935-1920 --
יצחק פרנקל. ה"פרנקלים" של שנות ה-20
חיבור ללא עצמים", 1925 -- יוסף פרסמן בארץ-ישראל, 1927-1923 -- הדיאלקטיקה הציורית של ציונה תג'ר -- החגיגות והטקסטים של משה קסטל -- הרגישות האקספסיבית של אהרון אבני -- ימיו וימו של שמואל עובדיהו -- החיים בין חיים (אפתקר-אתר) לחיים (סוטין) -- משה מוקדי, 1929: לשאלת המפנה הפאריזאי -- פנחס אברמוביץ: פאריז (1936-1935, פרק זיכרונות) -- מרדכי לבנון: ההר וההיכל -- נחום גוטמן: לקראת אמנות ים-תיכונית ו... ראול דופי -- המודרנות של פנחס ליטבינובסקי, שנות ה-40-20 -- אריה ארוך, 1940-1935: בין פאריז לאמסטרדם -- יוסף זריצקי. צייר על הגג או סמינר סזאן, 1942-1930
זריצקי על-פי זריצקי, 1969-1958 -- צבי מאירוביץ: הפשטה טרנסצנדנטלית -- מוקדי הרעש של אביגדור סטמצקי -- אהרון כהנא: מהפשטה קוביסטית לארכאיזם, 1947 -- פנחס אברמוביץ: הריבוי באחדות -- יחזקאל שטרייכמן: הפשטה וציונות -- בין אבשלום עוקשי לפייר סולאז' -- הטאשיזם הטרנסצנדנטלי של לאה ניקל -- אביגדור אריכא שלפני: פאריז, 1957-1954 -- יעקב אגם מגיע לגלריה "דניז רנא" -- חנה טברסקי: מתוך יומן פאריז -- גולי פאריז. יוסף קונסטנט (קונסטנטינובסקי)
חנה בן-דב: טאשיזם
מרדכי מורה: הקרקס, שנות ה-60
אברהם חדד: הבשר והבשורה, 2004 -- שלום רייזר: פיקאסו בקפה "טעמון" --
עמוס קינן: אמנות עברית בפאריז -- משה טמיר בפאריז 1960-1954 -- תומרקין שלפני תומרקין: פאריז, 1958 -- בין אליהו גת לבין אנרי ברגסון -- תעלומת יוסף פרחי -- גבריאל כהן: פאריז של מעלה -- ואף-על-פי-כן, פאריז: שנות ה-60 עד ה-90. ה"פוסינים" של ליליאן קלאפיש
פימה: לצייר סינית בצרפתית
עופר ללוש: בין סזאר לג'אקומטי
אורי שטטנר: בין זריצקי לג'אקומטי
אביגדור אריכא: האלגוריה על הרישום, 2000-1990
ה"בונארים" של יאן ראוכוורגר -- געגועי ה"באמת" וה"כאילו" של גרבוז לפאריז -- האסכולה הפילוסופית של פאריז והאמנות הישראלית הפוסט-מודרנית.
ملاحظات בשער גם: בית לאמנות ישראלית באקדמית תל-אביב-יפו.
כולל הערות ביבליוגרפיות ומפתח.
الشكل 599 עמודים : איורים צבעוניים
26 ס"מ.
اللغة العبرية
المعرِّف (ID) ISBN9789655558463
رقم النظام 990038501870205171
קישורים תמונה קדמית
תמונה אחורית

תנאי השימוש:

شروط الاستخدام

المادّة  يسري عليها حقوق النشر و/ أو شروط اتّفاقيّة. يحقّ لك استخدام هذه المادة استخدامًا غير تجاريّ لأغراض التدريس والبحث فقط، لكن  عليك الإشارة إلى اسم صاحب/ أصحاب العمل وأيضا اسم صاحب المجموعة.

  يمنع التغيير في مضمون العمل/المادة  بطريقة تتعدى على اسم صاحب العمل/المادة. 

وبالاضافة الى الاشارة الى اسم صاحب العمل أو المنتج، نطلب منك أيضا الإشارة إلى أنّ المادّة مأخوذة من مجموعة المكتبة الوطنيّة الإسرائيليّة، وكذلك ذكر اسم صاحب المجموعة الوارد في المعلومات المفصّلة عن هذه المادّة في كتالوج المكتبة.

أيّ استخدام لغرض آخر غير غرض التدريس والبحث،  يلزمك بالحصول على إذن من صاحب حقوق النشر في هذه المادّة ومن صاحب المجموعة. 

لتوضيح أكثر حول وضع حقوق النشر وشروط استخدام المواد من مجموعات المكتبة، انقر هنا​.  

إذا كنت تعتقد أنّه قد وقع خطأ في المعطيات الواردة أعلاه أو أنك تعتقد أن هناك انتهاك حقوق النشر بشأن هذه المادة، الرجاء التوجّه إلينا عبر البريد الإلكترونيّ: copyright@nli.org.il​

MARC RECORDS

أتعرفون المزيد عن هذا العنصر؟ وجدتم خطأ ما؟